Biwabik, MN
3/3/2021











                                                                                                                                   Page 1
Section 7
4k Freestyle Results Girls
Giants Ridge  3/2/2021
Professional Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com


Place  Bib  Name                Grade Sex  Team             Finish  Pace
=====  ==== =================== ===== ==== ==============   ======= =====
    1  105 Zoe Devine             10 F    ELY              12:36.42  3:10 
    2  103 Lily Brown             11 F    DULUTHEAST       12:43.81  3:11 
    3  145 Della Bettendorf        8 F    PROCTOR/HERMAN   12:48.76  3:13 
    4  106 Jenna Johnson          10 F    DULUTHEAST       12:58.51  3:15 
    5  127 Lucy Campbell          12 F    MARSHALLSCHOOL   13:04.35  3:17 
    6  126 Elsa Viren             12 F    GRANDRAPIDS      13:05.35  3:17 
    7  108 Rowan Bixler            9 F    DULUTHEAST       13:21.06  3:21 
    8  130 Sanny Gangi            10 F    GRANDRAPIDS      13:21.12  3:21 
    9  110 Phoebe Helms           10 F    ELY              13:23.54  3:21 
   10  112 Anna-Britta Helmer      8 F    DULUTHEAST       13:30.62  3:23 
   11  122 Lucia Haggenmiller      9 F    DULUTHEAST       13:37.93  3:25 
   12  133 Ella Karkela            9 F    GRANDRAPIDS      13:43.35  3:26 
   13  116 Thea Kramer             9 F    DULUTHEAST       13:46.79  3:27 
   14  143 Lydia Skelton          12 F    MESABIEAST       13:55.18  3:29 
   15  111 Ava Skustad             9 F    ELY              13:58.96  3:30 
   16  102 Halle Zuck             11 F    CLOQUET-ESKO-C   14:09.20  3:33 
   17  128 Olya Wright             9 F    TWOHARBORS/COO   14:09.56  3:33 
   18  129 Keegan McAuliffe       11 F    MARSHALLSCHOOL   14:14.01  3:34 
   19  124 Leah Coleman            9 F    DULUTHEAST       14:17.50  3:35 
   20  147 Addie Peterson         12 F    PROCTOR/HERMAN   14:22.68  3:36 
   21  137 Abbey Birkey           10 F    GRANDRAPIDS      14:37.93  3:40 
   22  146 Aubree Skelton          8 F    MESABIEAST       14:39.75  3:40 
   23  115 Gracie Pointer         11 F    ELY              14:41.90  3:41 
   24  142 Chloe Petersen          9 F    GRANDRAPIDS      14:42.28  3:41 
   25  148 Claire Barlass         12 F    DULUTHDENFELD    14:43.20  3:41 
   26  134 Naida Hutchinson        8 F    MARSHALLSCHOOL   14:43.54  3:41 
   27  152 Liz Nelson              9 F    MESABIEAST       14:51.53  3:43 
   28  135 Ada Jackson            10 F    GRANDRAPIDS      14:53.62  3:44 
   29  144 Grace McCormick        10 F    DULUTHDENFELD    14:54.07  3:44 
   30  113 Elsa Mowers            12 F    CLOQUET-ESKO-C   14:56.28  3:45 
   31  150 Lizzy Harnell           8 F    PROCTOR/HERMAN   15:00.40  3:46 
   32  117 Megan Chopskie         10 F    CLOQUET-ESKO-C   15:01.43  3:46 
   33  107 Harmony Tracy          11 F    CLOQUET-ESKO-C   15:10.28  3:48 
   34  119 Sydney Durkin          10 F    ELY              15:10.57  3:48 
   35  132 Norah Shultz            9 F    MARSHALLSCHOOL   15:11.14  3:48 
   36  151 Bella Thomas           10 F    MESABIEAST       15:12.39  3:49 
   37  101 Julia Schwinghamer     12 F    ELY              15:17.34  3:50 
   38  153 Alyssa Doyle            9 F    DULUTHDENFELD    15:18.32  3:50 
   39  131 Cedar Gordon           12 F    TWOHARBORS/COO   15:20.50  3:51 
   40  121 Jazlyn Gunderson       10 F    CLOQUET-ESKO-C   15:20.95  3:51 
   41  154 Katrina Wozniak        12 F    PROCTOR/HERMAN   15:24.34  3:52 
   42  155 Kate Nelson             9 F    MESABIEAST       15:24.59  3:52 
   43  104 Anna Carlson           12 F    CLOQUET-ESKO-C   15:25.79  3:52 
   44  139 Hailey Lafrenier       12 F    GRANDRAPIDS      15:26.23  3:52 
   45  138 Lucy Watson            11 F    MARSHALLSCHOOL   15:28.56  3:53 
   46  136 Natalie Welinski       12 F    MARSHALLSCHOOL   15:29.34  3:53 
   47  123 Amelia Allen           11 F    CLOQUET-ESKO-C   15:32.79  3:54 
   48  157 Elaine Lynas           11 F    PROCTOR/HERMAN   15:37.17  3:55 
   49  125 Claire Blauch           9 F    ELY              15:51.28  3:58 
   50  149 Annika Wennberg        11 F    DULUTHDENFELD    15:54.25  3:59 
   51  161 Mia Stark               9 F    MESABIEAST       16:05.71  4:02 
   52  120 Layla Rajkovich         8 F    HIBBING          16:30.03  4:08 
   53  159 Ella Backstrom         10 F    DULUTHDENFELD    16:46.95  4:12 
   54  141 Maggie Johnson         10 F    MARSHALLSCHOOL   17:11.34  4:18 
   55  156 Claire Kloster         10 F    DULUTHDENFELD    17:13.75  4:19 
   56  114 Autum Rajkovich        10 F    HIBBING          17:31.06  4:23 
   57  160 Josie Nichols          10 F    DULUTHDENFELD    18:28.03  4:37 
   58  140 Cecelia Chmelik        11 F    TWOHARBORS/COO   18:39.92  4:40 
   59  118 Magie Nelson            8 F    HIBBING          18:52.90  4:44 

  ---------------------------
  4K DNF
  ---------------------------
  Bib  Name                S Team              
  ==== =================== = ============== 
  109  Grace Kearney       F HIBBING