Biwabik, MN
3/3/2021











                                                                                                                                   Page 1
Section 7
4k Classic Results Girls
Giants Ridge  3/2/2021
Professional Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com


Place Bib  Name                Grade S Team       Classicfin Pace     
===== ==== =================== ===== = ========== ========== ===== 
    1  145 Della Bettendorf        8 F PROCTOR/HE   12:34.87  3:09 
    2  103 Lily Brown             11 F DULUTHEAST   12:43.37  3:11 
    3  105 Zoe Devine             10 F ELY          13:02.89  3:16 
    4  112 Anna-Britta Helmer      8 F DULUTHEAST   13:26.07  3:22 
    5  106 Jenna Johnson          10 F DULUTHEAST   13:28.89  3:23 
    6  130 Sanny Gangi            10 F GRANDRAPID   13:31.96  3:23 
    7  108 Rowan Bixler            9 F DULUTHEAST   13:40.17  3:26 
    8  143 Lydia Skelton          12 F MESABIEAST   13:41.95  3:26 
    9  126 Elsa Viren             12 F GRANDRAPID   13:43.64  3:26 
   10  127 Lucy Campbell          12 F MARSHALLSC   13:43.98  3:26 
   11  116 Thea Kramer             9 F DULUTHEAST   14:01.07  3:31 
   12  102 Halle Zuck             11 F CLOQUET-ES   14:01.82  3:31 
   13  146 Aubree Skelton          8 F MESABIEAST   14:07.95  3:32 
   14  133 Ella Karkela            9 F GRANDRAPID   14:10.12  3:33 
   15  110 Phoebe Helms           10 F ELY          14:21.93  3:36 
   16  124 Leah Coleman            9 F DULUTHEAST   14:32.23  3:39 
   17  147 Addie Peterson         12 F PROCTOR/HE   14:48.87  3:43 
   18  128 Olya Wright             9 F TWOHARBORS   14:49.46  3:43 
   19  129 Keegan McAuliffe       11 F MARSHALLSC   14:50.67  3:43 
   20  101 Julia Schwinghamer     12 F ELY          14:52.01  3:43 
   21  155 Kate Nelson             9 F MESABIEAST   14:55.62  3:44 
   22  107 Harmony Tracy          11 F CLOQUET-ES   14:57.42  3:45 
   23  151 Bella Thomas           10 F MESABIEAST   14:58.70  3:45 
   24  122 Lucia Haggenmiller      9 F DULUTHEAST   14:58.75  3:45 
   25  119 Sydney Durkin          10 F ELY          15:02.21  3:46 
   26  111 Ava Skustad             9 F ELY          15:02.64  3:46 
   27  148 Claire Barlass         12 F DULUTHDENF   15:05.34  3:47 
   28  152 Liz Nelson              9 F MESABIEAST   15:05.57  3:47 
   29  135 Ada Jackson            10 F GRANDRAPID   15:06.68  3:47 
   30  121 Jazlyn Gunderson       10 F CLOQUET-ES   15:12.54  3:49 
   31  131 Cedar Gordon           12 F TWOHARBORS   15:14.73  3:49 
   32  123 Amelia Allen           11 F CLOQUET-ES   15:17.89  3:50 
   33  142 Chloe Petersen          9 F GRANDRAPID   15:21.04  3:51 
   34  136 Natalie Welinski       12 F MARSHALLSC   15:21.50  3:51 
   35  144 Grace McCormick        10 F DULUTHDENF   15:24.35  3:52 
   36  150 Lizzy Harnell           8 F PROCTOR/HE   15:27.65  3:52 
   37  115 Gracie Pointer         11 F ELY          15:30.21  3:53 
   38  138 Lucy Watson            11 F MARSHALLSC   15:33.40  3:54 
   39  132 Norah Shultz            9 F MARSHALLSC   15:33.70  3:54 
   40  137 Abbey Birkey           10 F GRANDRAPID   15:39.43  3:55 
   41  113 Elsa Mowers            12 F CLOQUET-ES   15:40.79  3:56 
   42  117 Megan Chopskie         10 F CLOQUET-ES   15:41.71  3:56 
   43  157 Elaine Lynas           11 F PROCTOR/HE   15:42.90  3:56 
   44  134 Naida Hutchinson        8 F MARSHALLSC   15:43.23  3:56 
   45  104 Anna Carlson           12 F CLOQUET-ES   15:59.26  4:00 
   46  139 Hailey Lafrenier       12 F GRANDRAPID   16:01.28  4:01 
   47  149 Annika Wennberg        11 F DULUTHDENF   16:02.45  4:01 
   48  125 Claire Blauch           9 F ELY          16:03.43  4:01 
   49  153 Alyssa Doyle            9 F DULUTHDENF   16:03.70  4:01 
   50  161 Mia Stark               9 F MESABIEAST   16:04.12  4:02 
   51  154 Katrina Wozniak        12 F PROCTOR/HE   16:38.15  4:10 
   52  120 Layla Rajkovich         8 F HIBBING      17:08.15  4:18 
   53  160 Josie Nichols          10 F DULUTHDENF   17:12.98  4:19 
   54  109 Grace Kearney          10 F HIBBING      17:38.62  4:25 
   55  114 Autum Rajkovich        10 F HIBBING      17:41.98  4:26 
   56  159 Ella Backstrom         10 F DULUTHDENF   17:52.07  4:29 
   57  141 Maggie Johnson         10 F MARSHALLSC   17:56.78  4:30 
   58  140 Cecelia Chmelik        11 F TWOHARBORS   18:13.75  4:34 
   59  156 Claire Kloster         10 F DULUTHDENF   18:21.07  4:36 
   60  118 Magie Nelson            8 F HIBBING      18:22.50  4:36 

---------------------------
4K Disqualified
---------------------------
Place Bib  Name                S Team           Classicfin Pace     
===== ==== =================== = ============== ========== ===== 
    1  158 Maggie Landwer      F MESABIEAST       15:06.59  3:47