Giants Ridge, MN
3/11/2021











 
 
                  MSHSL STATE MEET CLASSIC RESULTS - GIRLS
                                Giants Ridge
                           03/11/21 - 4 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1  424 Molly Moening              11 St. Paul Highland P 12:42.3 
     2  417 Margaret Wagner            11 Edina               12:52.3 
     3  410 Margo Nightingale           9 Mounds Park Academy 12:56.7 
     4  414 Lauren McCollor            12 Wayzata             13:04.4 
     5  419 Jordan Parent              10 Forest Lake         13:04.6 
     6  409 Inga Wing                   8 St. Paul Academy An 13:05.0 
     7  413 Lily Brown                 11 Duluth East         13:08.5 
     8  422 Sydney Drevlow              8 Hopkins             13:16.2 
     9  418 Della Bettendorf            8 Proctor/hermantown  13:41.7 
    10  425 Amelea Hauer               12 Forest Lake         13:45.0 
    11  428 Margaret Dalseth           12 Visitation          13:48.2 
    12  423 Grete Engels               11 Lakeville           13:49.9 
    13  475 Lydia Skelton              12 Mesabi East         13:50.6 
    14  485 Helen Townely               8 St. Paul Academy An 13:54.2 
    15  439 Ingrid Halverson           12 Wayzata             13:54.9 
    16  401 Etta Leugers               12 Minnapolis Washburn 13:55.6 
    17  411 Ella Bakken                12 Eden Prairie        13:57.2 
    18  406 Ella Niznik                11 Forest Lake         13:58.6 
    19  460 Annabelle Stang            11 Forest Lake         13:59.5 
    20  438 Lucy Campbell              12 Marshall School, Du 14:05.9 
    21  441 Sudie Hall                 12 Minneapolis Southwe 14:12.9 
    22  537 Liv Myers                  12 Stillwater          14:13.1 
    23  426 Kathryn House              12 Wayzata             14:14.3 
    24  510 Izzy Quam                  12 Mounds Park Academy 14:16.4 
    25  415 Linnea Urban               12 Hastings            14:18.3 
    26  405 Wren Scott-Lumbar          12 St. Cloud Tech      14:18.5 
    27  431 Jenna Johnson              10 Duluth East         14:20.0 
    28  443 Anna Schmidt               12 St. Paul Highland P 14:22.3 
    29  453 Sanny Gangi                10 Grand Rapids        14:23.2 
    30  412 Kaisa Bosek                12 Alexandria          14:25.0 
    31  461 Anna-Britta Helmer          8 Duluth East         14:25.4 
    32  450 Chloe Koch                 10 St. Paul Highland P 14:27.2 
    33  429 Celeste Alden              12 St. Paul Highland P 14:28.1 
    34  402 Elsa Bergman               11 Hopkins             14:28.5 
    35  448 Elsa Viren                 12 Grand Rapids        14:29.0 
    36  408 Greta Hansen               10 Math And Science Ac 14:29.5 
    37  437 Silje Busklein             11 Eden Prairie        14:30.3 
    38  440 Makayla Fischer            11 Mahtomedi           14:34.3 
    39  403 Zoe Devine                 10 Ely                 14:37.6 
    40  480 Evelyn Hudrlik             10 Forest Lake         14:41.9 
    41  451 Sophia Pung                11 Armstrong           14:44.5 
    42  459 Eleanor Wheeler            12 Minnapolis Washburn 14:47.8 
    43  489 Thea Kramer                 9 Duluth East         14:48.7 
    44  421 Liliana Schaeffer          11 Brainerd            14:53.0 
    45  469 Rowan Bixler                9 Duluth East         14:53.1 
    46  491 Olympia Sparks              9 Minneapolis Southwe 14:53.4 
    47  420 Hailee Zimpel              10 Elk River Zimmerman 14:55.9 
    48  482 Chloe Erickson              9 Forest Lake         14:58.2 
    49  434 Lilah Gilyard              11 Coon Rapids         14:59.3 
    50  446 Emily Percival              9 Eagan-Eastview      15:01.0 
    51  477 Ella Lovin                 12 Rosemount           15:01.5 
    52  526 Leah Coleman                9 Duluth East         15:02.9 
    53  470 Hanna Koch                  8 St. Paul Highland P 15:03.9 
    54  467 Elaina Griffiths           11 Minnapolis Washburn 15:04.3 
    55  464 Hanna Wilsey                9 St. Louis Park      15:06.0 
    56  449 Violet Steil               10 Sartell Cathedral   15:06.6 
    57  407 Olivia Matsoff             11 Eagan-Eastview      15:07.3 
    58  455 Sarah Brings               10 Mahtomedi           15:11.1 
    59  481 Diane Meyer                11 Wayzata             15:11.6 
    60  452 Courtney Fussy             10 Eden Prairie        15:12.5 
    61  473 Johanna Perry              11 Minnapolis Washburn 15:13.2 
    62  511 Halle Zuck                 11 Cloquet-Esko-Carlto 15:14.9 
    63  444 Victoria Schmelzle         11 St. Louis Park      15:15.1 
    64  404 Katelyn Gramstad           12 Elk River Zimmerman 15:18.1 
    65  518 Tayah Anderson              9 Mora                15:18.7 
    66  454 Lydia Jacobson             11 Rosemount           15:18.9 
    67  472 Mimi Kniser                12 St. Louis Park      15:19.1 
    68  416 Lindsey Young              11 Maple Grove         15:19.4 
    69  466 Mary Beth Mathews          11 Bemidji             15:19.5 
    70  436 Rayna Axelson              11 St. Paul Highland P 15:20.8 
    71  435 Anna Gilmer                 8 Winona              15:20.9 
    72  514 Lucia Haggenmiller          9 Duluth East         15:22.2 
    73  502 Ella Karkela                9 Grand Rapids        15:24.8 
    74  430 Madelyn Michels            12 Rosemount           15:25.7 
    75  500 Bailey Holmes               9 Stillwater          15:26.6 
    76  505 Elena Hicks                10 Minnetonka          15:27.5 
    77  447 Louisa Ward                11 Stillwater          15:29.1 
    78  495 Kaley Riley                10 Rosemount           15:32.0 
    79  462 Silja Earl-Torniainen      11 St. Paul Highland P 15:32.8 
    80  465 Lily Ward                  10 Stillwater          15:33.0 
    81  508 Makayla Bishop             12 Rosemount           15:33.3 
    82  427 Claire Beckman             12 Andover             15:38.0 
    83  519 Nadia Al-Masri             10 Eden Prairie        15:41.4 
    84  509 Audrey Parham               9 Wayzata             15:42.1 
    85  513 Sindri Bonner               9 Orono               15:42.2 
    86  493 Stella Powell               8 Stillwater          15:43.4 
    87  523 Taylor Barkwell             8 St. Paul Academy An 15:45.7 
    88  479 Erika Peterson             11 Minneapolis South   15:46.1 
    89  496 Laci Provenzano            12 Hopkins             15:46.7 
    90  536 Kamryn Coauette            12 Alexandria          15:47.9 
    91  474 Claire Swanson              7 Elk River Zimmerman 15:48.5 
    92  488 Phoebe Helms               10 Ely                 15:50.0 
    93  498 Clare Swanson              10 St. Paul Central    15:51.1 
    94  512 Jaelyn Miller               9 Alexandria          15:51.4 
    95  497 Eleanor Thomas             10 Eden Prairie        15:56.5 
    96  530 Katie Nollette             12 Prior Lake          15:56.9 
    97  520 Kaisa Lindfors              9 St. Paul Central    15:58.6 
    98  490 Savannah Krull             10 Maple Grove         16:00.6 
    99  507 Maria Lee                  10 Minneapolis South   16:01.7 
   100  515 Kaelyn Ambuehl              9 Burnsville          16:01.9 
   101  484 Maya Mor                   10 Minnetonka          16:03.0 
   102  516 Lauren Loppnow             12 White Bear Lake     16:03.8 
   103  457 Calli Maskel               11 Rosemount           16:05.0 
   104  503 Sophia Jacobson            10 Prior Lake          16:07.4 
   105  524 Maya Tarnowski             11 Mahtomedi           16:09.4 
   106  487 Kyra Kusnierek             11 Eagan-Eastview      16:11.2 
   107  483 Olivia Krafty              10 Andover             16:14.4 
   108  501 Ella Simula                10 Bemidji             16:15.1 
   109  476 Marie Meyer                11 Wayzata             16:16.5 
   110  458 Emma Reineke               12 Alexandria          16:19.8 
   111  525 Audrey Urbanowicz          12 Hopkins             16:21.7 
   112  527 Nora Bartlett              11 Minnapolis Washburn 16:28.7 
   113  471 Kalli Smith                12 Maple Grove         16:29.8 
   114  468 Avery Bolton               12 Rosemount           16:30.4 
   115  557 Annika Fuhrmann             9 Stillwater          16:30.8 
   116  552 Isabel Castilleja          11 Forest Lake         16:32.5 
   117  544 Ella Williams              11 Eden Prairie        16:33.1 
   118  463 Lily Erickson              11 Mora                16:33.2 
   119  478 Emma Storbakken            12 Brainerd            16:35.8 
   120  550 Abbey Birkey               10 Grand Rapids        16:38.0 
   121  442 Nora Kerr                   9 Mora                16:38.2 
   122  504 Mallory Williams           12 Elk River Zimmerman 16:40.5 
   123  535 Alyssa Ehler                9 Eden Prairie        16:48.4 
   124  522 Lola Schwinghamer           9 Mora                16:50.2 
   125  540 Chloe Petersen              9 Grand Rapids        16:56.1 
   126  549 Ilus Gallay                 9 Elk River Zimmerman 16:58.7 
   127  533 Olivia Etz                 12 St. Louis Park      17:00.0 
   128  556 Laura Pacala               12 Minnapolis Washburn 17:01.6 
   129  531 Tayler Birkey              10 Grand Rapids        17:04.4 
   130  445 Elizabeth Ahlin            10 Little Falls        17:04.7 
   131  547 Solveig Kleven             12 Minnapolis Washburn 17:06.1 
   132  528 Grace Swenson              10 Eagan-Eastview      17:08.9 
   133  554 Hailey Lafrenier           12 Grand Rapids        17:09.0 
   134  432 Bridget Collins             9 Brainerd            17:10.1 
   135  543 Emma Freed                 10 Wayzata             17:11.8 
   136  539 Addie Ryan                  9 Brainerd            17:12.2 
   137  506 Audrey Neuerburg-Chapma    12 Elk River Zimmerman 17:12.7 
   138  551 Emma Coen-Pesch            11 Hopkins             17:16.8 
   139  494 Annabelle Tautges           9 Sartell Cathedral   17:30.3 
   140  534 Maren Overgaard             7 St. Paul Academy An 17:34.8 
   141  517 Dulce Bakker               12 Alexandria          17:36.5 
   142  546 Kate Helou                 12 Eagan-Eastview      17:38.8 
   143  529 Cate Koeler                 8 Stillwater          17:39.8 
   144  456 Mattea Van Hale            11 Mora                17:42.8 
   145  541 Elizabeth Kerndt            9 Eagan-Eastview      17:42.9 
   146  433 Mari Devine                12 Brainerd            17:43.2 
   147  559 Teresa Bitzan              10 Alexandria          17:54.2 
   148  560 Naomi Fink                 10 Eagan-Eastview      17:57.2 
   149  521 Lauren Huber               10 Alexandria          17:57.3 
   150  545 Emma Balsley               10 Brainerd            18:00.1 
   151  542 Marie Schumacher           11 St. Paul Academy An 18:36.3 
   152  486 Cally Robertson            10 Brainerd            18:37.7 
   153  532 Ariella Onasch              9 Mora                18:54.3 
   154  538 Emily Baker                 9 Elk River Zimmerman 18:54.6 
   155  548 Sara Browne                12 St. Paul Academy An 19:11.9 
   156  555 Karina Ostrom              12 Mora                19:19.3 
   157  558 Ani Palm                   12 Hopkins             19:28.3 
   158  553 Sila Liljedahl             10 St. Paul Academy An 22:15.0 
    3/11/2021  4:09PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org