Marine O'Brien Ski Race -
Marine on St. Croix, MN
1/28/2018

race logo











                               MARINE O'BRIEN SKI RACE
       William O'Brien State Park - Marine on St. Croix, MN    January 28, 2018
                                    25K SKATE RACE

Place Div/Tot  No.  Name                    City               St Age Sex Time    Pace     
===== ======== ==== ======================= ================== == === === ======= ===== 
    1   1/11    150 Tyler Radtke            Minneapolis        MN  20 M   1:08:24  2:45 
    2   2/11    175 Spencer Davis           Chaska             MN  25 M   1:10:14  2:49 
    3   3/11     67 Nick Ross               Minneapolis        MN  29 M   1:11:24  2:52 
    4   1/5     152 Simon Stouffer          Ely                MN  19 M   1:11:30  2:52 
    5   1/18     87 Denny Green             Elk River          MN  42 M   1:12:27  2:54 
    6   1/6     187 Dennis Curran           Plymouth           MN  32 M   1:13:08  2:56 
    7   4/11    160 Ben Alcorn              Stillwater         MN  20 M   1:13:24  2:57 
    8   5/11    159 Tom Krenz               Chicago City       MN  25 M   1:13:47  2:58 
    9   6/11    131 Dalton Pauly            Minneapolis        MN  21 M   1:14:24  2:59 
   10   1/6      66 Marit Sonnesyn          Minneapolis        MN  24 F   1:15:12  3:01 
   11   2/5     128 Sam O'Donnell-Hoff      Roseville          MN  19 M   1:15:45  3:02 
   12   1/16    148 Mike Moulsoff           Saint Paul         MN  54 M   1:16:11  3:03 
   13   7/11    132 Joseph Rauzi            Minneapolis        MN  20 M   1:16:20  3:04 
   14   3/5     170 William Bogenschultz    Saint Paul         MN  19 M   1:16:21  3:04 
   15   8/11    124 Connor Canfield         Plymouth           MN  21 M   1:17:05  3:05 
   16   2/18    179 Charles Anderson        Blaine             MN  45 M   1:17:20  3:06 
   17   3/18    174 Brad Skillicorn         Winona             MN  48 M   1:18:24  3:09 
   18   2/16     92 Gary Johnson            Bloomington        MN  56 M   1:19:32  3:11 
   19   9/11    134 Quentin Schodde         Marine On Saint Cr MN  21 M   1:19:37  3:12 
   20   1/2     127 Colden Longley          Bloomington        MN  15 M   1:20:26  3:13 
   21   3/16     91 John Hopkins            Savage             MN  51 M   1:20:34  3:14 
   22  10/11    137 Ian Wright              Minneapolis        MN  22 M   1:20:45  3:14 
   23   4/18    104 Michael Phernetton      Hudson             WI  42 M   1:21:11  3:15 
   24   5/18     88 Gregg Hietpas           Stillwater         MN  47 M   1:21:30  3:16 
   25   6/18     98 Aaron Nelson            St. Paul Mn        MN  41 M   1:21:32  3:16 
   26   4/5     122 Samuel Abegglen         Mound              MN  19 M   1:21:33  3:16 
   27   4/16    176 Tim Wilkie              St Croix Falls     WI  54 M   1:22:26  3:18 
   28   2/6     177 Paul Ellis              North Oaks         MN  37 M   1:22:38  3:19 
   29   5/16    107 Randy Shelerud          Byron              MN  56 M   1:22:48  3:19 
   30   3/6     168 Will Mitchell           Saint Paul         MN  33 M   1:23:35  3:21 
   31   7/18    185 James Simons            Minneapolis        MN  44 M   1:23:37  3:21 
   32   2/6     153 Melissa Berman          Eden Prairie       MN  23 F   1:23:45  3:21 
   33   6/16    154 Todd White              Roseville          MN  50 M   1:24:20  3:23 
   34   4/6      69 Dmytro Koshevy          Minneapolis        MN  30 M   1:24:21  3:23 
   35   7/16     54 Dallas Johnson          Wayzata            MN  52 M   1:24:29  3:23 
   36   8/18    158 David Benson            Lake Elmo          MN  44 M   1:25:08  3:25 
   37   1/4      83 Elena Cattaneo          Rochester          MN  19 F   1:25:46  3:26 
   38   8/16    164 Bill Hittler            Plymouth           MN  59 M   1:25:47  3:26 
   39  11/11    125 Grant Halvorson         Minneapolis        MN  20 M   1:25:48  3:26 
   40   1/7      99 Heather Norton-Bower    St. Paul           MN  45 F   1:28:37  3:33 
   41   5/6      61 Jesse Pearson           Minneapolis        MN  36 M   1:29:25  3:35 
   42   1/5     157 Grant Moos              Saint Paul         MN  62 M   1:30:43  3:38 
   43   9/18     81 Steve Barone            Minneapolis        MN  46 M   1:31:37  3:40 
   44   2/4     173 Caroline Frischmon      Eden Prairie       MN  19 F   1:31:43  3:41 
   45   1/1      60 Louisa Ward             Afton              MN  13 F   1:32:02  3:41 
   46  10/18     59 Emmerson Ward           Afton              MN  40 M   1:32:03  3:41 
   47  11/18    138 Brad Nidersson          Stillwater         MN  47 M   1:32:44  3:43 
   48  12/18    140 Jedd Beach              Chetek             WI  49 M   1:33:05  3:44 
   49   1/3     178 Kerry Bogenreif         Lino Lakes         MN  57 F   1:34:02  3:46 
   50  13/18    103 Jeffrey Penman          Ellsworth          WI  49 M   1:34:04  3:46 
   51   2/3      55 Amy Johnson             Wayzata            MN  50 F   1:34:07  3:46 
   52  14/18     82 Matt Bower              St Paul            MN  44 M   1:35:53  3:51 
   53   3/6     123 Eleanor Babcock         Tonka Bay          MN  22 F   1:36:24  3:52 
   54   9/16    184 Will Johnston           Mendota Heights    MN  54 M   1:36:34  3:52 
   55  10/16     79 Ray Aponte              Minneapolis        MN  56 M   1:37:37  3:55 
   56   1/1     190 Elissa Cedarleaf Dahl   Minneapolis        MN  39 F   1:37:37  3:55 
   57   2/5      96 David Melcher           Richfield          MN  61 M   1:38:30  3:57 
   58   2/7     188 Ellen Heine             Maple Grove        MN  44 F   1:39:22  3:59 
   59  15/18    172 Mike Keyes              Minneapolis        MN  48 M   1:39:38  4:00 
   60   3/3      89 Laura Hjort             Elk River          MN  51 F   1:42:01  4:05 
   61  11/16    192 Ji Chen                 Woodbury           MN  57 M   1:42:26  4:06 
   62  16/18    106 Joshua Schneider        Minneapolis        MN  40 M   1:42:40  4:07 
   63  17/18     65 Erik Lindeth            Minneapolis        MN  48 M   1:43:17  4:08 
   64   3/7      95 Amy Lundell             St. Paul           MN  49 F   1:43:38  4:09 
   65   4/6     130 Alison Oosterhuis       Minneapolis        MN  22 F   1:43:42  4:09 
   66   3/5      85 Roberto Cattaneo        Rochester          MN  60 M   1:46:33  4:16 
   67   4/5      97 Stephen Narveson        Hayward            WI  65 M   1:47:28  4:18 
   68  12/16    193 Paul Weium              Saint Paul         MN  57 M   1:47:45  4:19 
   69   5/5     126 Austin Koester          Mahtomedi,         MN  19 M   1:48:36  4:21 
   70   5/6     133 Claire Roth             Victoria           MN  20 F   1:50:31  4:26 
   71  13/16     80 John Baker              Maplewood          MN  55 M   1:50:52  4:27 
   72   6/6     136 Madeline Wall           Loma Linda         CA  20 F   1:51:02  4:27 
   73   5/5     161 Mark Leach              Hopkns             MN  60 M   1:51:41  4:28 
   74  14/16     86 Michael Craemer         Minnetonka         MN  54 M   1:51:41  4:29 
   75   4/7      90 Elisabeth Hoff          Minneapolis        MN  46 F   1:52:12  4:30 
   76  18/18     94 Josh Leonard            Stillwater         MN  40 M   1:52:16  4:30 
   77   5/7     105 Andrea Potyondy-Smith   Brooklyn Park      MN  41 F   1:52:41  4:31 
   78   6/6      93 Saul Lacoursiere        Fridley            MN  35 M   1:55:24  4:37 
   79   2/2     101 Jack Okan               Centerville        MN  15 M   1:55:48  4:38 
   80   3/4     135 Izzy Valento            Minneapolis        MN  18 F   1:56:32  4:40 
   81   4/4     129 Julia Olenchek          Brookfield         WI  18 F   1:56:32  4:40 
   82  15/16    180 Dayton Lang             Shoreview          MN  57 M   2:00:32  4:50 
   83   6/7      62 Sarah Johnsons          Rochester          MN  43 F   2:03:18  4:56 
   84  16/16    171 Jim Kent                Marine On St Croix MN  50 M   2:05:35  5:02 
   85   7/7      68 Jennifer Books          Forest Lake        MN  47 F   2:09:31  5:11 
results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com

                          NON QUALIFYING RESULTS

No.  Name                    City               St Age Sex Time    Pace     
==== ======================= ================== == === === ======= ===== 



*********************************** MALE 25K RESULTS *******************************************


Place Name                    City               St Age Sex Time    Pace     
===== ======================= ================== == === === ======= ===== 
    1 Tyler Radtke            Minneapolis        MN  20 M   1:08:24  2:45 
    2 Spencer Davis           Chaska             MN  25 M   1:10:14  2:49 
    3 Nick Ross               Minneapolis        MN  29 M   1:11:24  2:52 
    4 Simon Stouffer          Ely                MN  19 M   1:11:30  2:52 
    5 Denny Green             Elk River          MN  42 M   1:12:27  2:54 
    6 Dennis Curran           Plymouth           MN  32 M   1:13:08  2:56 
    7 Ben Alcorn              Stillwater         MN  20 M   1:13:24  2:57 
    8 Tom Krenz               Chicago City       MN  25 M   1:13:47  2:58 
    9 Dalton Pauly            Minneapolis        MN  21 M   1:14:24  2:59 
   10 Sam O'Donnell-Hoff      Roseville          MN  19 M   1:15:45  3:02 
   11 Mike Moulsoff           Saint Paul         MN  54 M   1:16:11  3:03 
   12 Joseph Rauzi            Minneapolis        MN  20 M   1:16:20  3:04 
   13 William Bogenschultz    Saint Paul         MN  19 M   1:16:21  3:04 
   14 Connor Canfield         Plymouth           MN  21 M   1:17:05  3:05 
   15 Charles Anderson        Blaine             MN  45 M   1:17:20  3:06 
   16 Brad Skillicorn         Winona             MN  48 M   1:18:24  3:09 
   17 Gary Johnson            Bloomington        MN  56 M   1:19:32  3:11 
   18 Quentin Schodde         Marine On Saint Cr MN  21 M   1:19:37  3:12 
   19 Colden Longley          Bloomington        MN  15 M   1:20:26  3:13 
   20 John Hopkins            Savage             MN  51 M   1:20:34  3:14 
   21 Ian Wright              Minneapolis        MN  22 M   1:20:45  3:14 
   22 Michael Phernetton      Hudson             WI  42 M   1:21:11  3:15 
   23 Gregg Hietpas           Stillwater         MN  47 M   1:21:30  3:16 
   24 Aaron Nelson            St. Paul Mn        MN  41 M   1:21:32  3:16 
   25 Samuel Abegglen         Mound              MN  19 M   1:21:33  3:16 
   26 Tim Wilkie              St Croix Falls     WI  54 M   1:22:26  3:18 
   27 Paul Ellis              North Oaks         MN  37 M   1:22:38  3:19 
   28 Randy Shelerud          Byron              MN  56 M   1:22:48  3:19 
   29 Will Mitchell           Saint Paul         MN  33 M   1:23:35  3:21 
   30 James Simons            Minneapolis        MN  44 M   1:23:37  3:21 
   31 Todd White              Roseville          MN  50 M   1:24:20  3:23 
   32 Dmytro Koshevy          Minneapolis        MN  30 M   1:24:21  3:23 
   33 Dallas Johnson          Wayzata            MN  52 M   1:24:29  3:23 
   34 David Benson            Lake Elmo          MN  44 M   1:25:08  3:25 
   35 Bill Hittler            Plymouth           MN  59 M   1:25:47  3:26 
   36 Grant Halvorson         Minneapolis        MN  20 M   1:25:48  3:26 
   37 Jesse Pearson           Minneapolis        MN  36 M   1:29:25  3:35 
   38 Grant Moos              Saint Paul         MN  62 M   1:30:43  3:38 
   39 Steve Barone            Minneapolis        MN  46 M   1:31:37  3:40 
   40 Emmerson Ward           Afton              MN  40 M   1:32:03  3:41 
   41 Brad Nidersson          Stillwater         MN  47 M   1:32:44  3:43 
   42 Jedd Beach              Chetek             WI  49 M   1:33:05  3:44 
   43 Jeffrey Penman          Ellsworth          WI  49 M   1:34:04  3:46 
   44 Matt Bower              St Paul            MN  44 M   1:35:53  3:51 
   45 Will Johnston           Mendota Heights    MN  54 M   1:36:34  3:52 
   46 Ray Aponte              Minneapolis        MN  56 M   1:37:37  3:55 
   47 David Melcher           Richfield          MN  61 M   1:38:30  3:57 
   48 Mike Keyes              Minneapolis        MN  48 M   1:39:38  4:00 
   49 Ji Chen                 Woodbury           MN  57 M   1:42:26  4:06 
   50 Joshua Schneider        Minneapolis        MN  40 M   1:42:40  4:07 
   51 Erik Lindeth            Minneapolis        MN  48 M   1:43:17  4:08 
   52 Roberto Cattaneo        Rochester          MN  60 M   1:46:33  4:16 
   53 Stephen Narveson        Hayward            WI  65 M   1:47:28  4:18 
   54 Paul Weium              Saint Paul         MN  57 M   1:47:45  4:19 
   55 Austin Koester          Mahtomedi,         MN  19 M   1:48:36  4:21 
   56 John Baker              Maplewood          MN  55 M   1:50:52  4:27 
   57 Mark Leach              Hopkns             MN  60 M   1:51:41  4:28 
   58 Michael Craemer         Minnetonka         MN  54 M   1:51:41  4:29 
   59 Josh Leonard            Stillwater         MN  40 M   1:52:16  4:30 
   60 Saul Lacoursiere        Fridley            MN  35 M   1:55:24  4:37 
   61 Jack Okan               Centerville        MN  15 M   1:55:48  4:38 
   62 Dayton Lang             Shoreview          MN  57 M   2:00:32  4:50 
   63 Jim Kent                Marine On St Croix MN  50 M   2:05:35  5:02 


*********************************** FEMALE 25K RESULTS *******************************************


Place Name                    City               St Age Sex Time    Pace     
===== ======================= ================== == === === ======= ===== 
    1 Marit Sonnesyn          Minneapolis        MN  24 F   1:15:12  3:01 
    2 Melissa Berman          Eden Prairie       MN  23 F   1:23:45  3:21 
    3 Elena Cattaneo          Rochester          MN  19 F   1:25:46  3:26 
    4 Heather Norton-Bower    St. Paul           MN  45 F   1:28:37  3:33 
    5 Caroline Frischmon      Eden Prairie       MN  19 F   1:31:43  3:41 
    6 Louisa Ward             Afton              MN  13 F   1:32:02  3:41 
    7 Kerry Bogenreif         Lino Lakes         MN  57 F   1:34:02  3:46 
    8 Amy Johnson             Wayzata            MN  50 F   1:34:07  3:46 
    9 Eleanor Babcock         Tonka Bay          MN  22 F   1:36:24  3:52 
   10 Elissa Cedarleaf Dahl   Minneapolis        MN  39 F   1:37:37  3:55 
   11 Ellen Heine             Maple Grove        MN  44 F   1:39:22  3:59 
   12 Laura Hjort             Elk River          MN  51 F   1:42:01  4:05 
   13 Amy Lundell             St. Paul           MN  49 F   1:43:38  4:09 
   14 Alison Oosterhuis       Minneapolis        MN  22 F   1:43:42  4:09 
   15 Claire Roth             Victoria           MN  20 F   1:50:31  4:26 
   16 Madeline Wall           Loma Linda         CA  20 F   1:51:02  4:27 
   17 Elisabeth Hoff          Minneapolis        MN  46 F   1:52:12  4:30 
   18 Andrea Potyondy-Smith   Brooklyn Park      MN  41 F   1:52:41  4:31 
   19 Izzy Valento            Minneapolis        MN  18 F   1:56:32  4:40 
   20 Julia Olenchek          Brookfield         WI  18 F   1:56:32  4:40 
   21 Sarah Johnsons          Rochester          MN  43 F   2:03:18  4:56 
   22 Jennifer Books          Forest Lake        MN  47 F   2:09:31  5:11 



                          MARINE O'BRIEN SKI RACE
 William O'Brien State Park - Marine on St. Croix, MN    January 28, 2018

                           25K AGE GROUP RESULTS

================================================================================
MALE AGE GROUP  15 - Under
================================================================================
    1  127 Colden Longley          Bloomington        MN  15 1:20:26 
    2  101 Jack Okan               Centerville        MN  15 1:55:48 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  15 - Under
================================================================================
    1   60 Louisa Ward             Afton              MN  13 1:32:02 

================================================================================
MALE AGE GROUP  16 - 17
================================================================================

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  16 - 17
================================================================================

================================================================================
MALE AGE GROUP  18 - 19
================================================================================
    1  152 Simon Stouffer          Ely                MN  19 1:11:30 
    2  128 Sam O'Donnell-Hoff      Roseville          MN  19 1:15:45 
    3  170 William Bogenschultz    Saint Paul         MN  19 1:16:21 
    4  122 Samuel Abegglen         Mound              MN  19 1:21:33 
    5  126 Austin Koester          Mahtomedi,         MN  19 1:48:36 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  18 - 19
================================================================================
    1   83 Elena Cattaneo          Rochester          MN  19 1:25:46 
    2  173 Caroline Frischmon      Eden Prairie       MN  19 1:31:43 
    3  135 Izzy Valento            Minneapolis        MN  18 1:56:32 
    4  129 Julia Olenchek          Brookfield         WI  18 1:56:32 

================================================================================
MALE AGE GROUP  20 - 29
================================================================================
    1  150 Tyler Radtke            Minneapolis        MN  20 1:08:24 
    2  175 Spencer Davis           Chaska             MN  25 1:10:14 
    3   67 Nick Ross               Minneapolis        MN  29 1:11:24 
    4  160 Ben Alcorn              Stillwater         MN  20 1:13:24 
    5  159 Tom Krenz               Chicago City       MN  25 1:13:47 
    6  131 Dalton Pauly            Minneapolis        MN  21 1:14:24 
    7  132 Joseph Rauzi            Minneapolis        MN  20 1:16:20 
    8  124 Connor Canfield         Plymouth           MN  21 1:17:05 
    9  134 Quentin Schodde         Marine On Saint Cr MN  21 1:19:37 
   10  137 Ian Wright              Minneapolis        MN  22 1:20:45 
   11  125 Grant Halvorson         Minneapolis        MN  20 1:25:48 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  20 - 29
================================================================================
    1   66 Marit Sonnesyn          Minneapolis        MN  24 1:15:12 
    2  153 Melissa Berman          Eden Prairie       MN  23 1:23:45 
    3  123 Eleanor Babcock         Tonka Bay          MN  22 1:36:24 
    4  130 Alison Oosterhuis       Minneapolis        MN  22 1:43:42 
    5  133 Claire Roth             Victoria           MN  20 1:50:31 
    6  136 Madeline Wall           Loma Linda         CA  20 1:51:02 

================================================================================
MALE AGE GROUP  30 - 39
================================================================================
    1  187 Dennis Curran           Plymouth           MN  32 1:13:08 
    2  177 Paul Ellis              North Oaks         MN  37 1:22:38 
    3  168 Will Mitchell           Saint Paul         MN  33 1:23:35 
    4   69 Dmytro Koshevy          Minneapolis        MN  30 1:24:21 
    5   61 Jesse Pearson           Minneapolis        MN  36 1:29:25 
    6   93 Saul Lacoursiere        Fridley            MN  35 1:55:24 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  30 - 39
================================================================================
    1  190 Elissa Cedarleaf Dahl   Minneapolis        MN  39 1:37:37 

================================================================================
MALE AGE GROUP  40 - 49
================================================================================
    1   87 Denny Green             Elk River          MN  42 1:12:27 
    2  179 Charles Anderson        Blaine             MN  45 1:17:20 
    3  174 Brad Skillicorn         Winona             MN  48 1:18:24 
    4  104 Michael Phernetton      Hudson             WI  42 1:21:11 
    5   88 Gregg Hietpas           Stillwater         MN  47 1:21:30 
    6   98 Aaron Nelson            St. Paul Mn        MN  41 1:21:32 
    7  185 James Simons            Minneapolis        MN  44 1:23:37 
    8  158 David Benson            Lake Elmo          MN  44 1:25:08 
    9   81 Steve Barone            Minneapolis        MN  46 1:31:37 
   10   59 Emmerson Ward           Afton              MN  40 1:32:03 
   11  138 Brad Nidersson          Stillwater         MN  47 1:32:44 
   12  140 Jedd Beach              Chetek             WI  49 1:33:05 
   13  103 Jeffrey Penman          Ellsworth          WI  49 1:34:04 
   14   82 Matt Bower              St Paul            MN  44 1:35:53 
   15  172 Mike Keyes              Minneapolis        MN  48 1:39:38 
   16  106 Joshua Schneider        Minneapolis        MN  40 1:42:40 
   17   65 Erik Lindeth            Minneapolis        MN  48 1:43:17 
   18   94 Josh Leonard            Stillwater         MN  40 1:52:16 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  40 - 49
================================================================================
    1   99 Heather Norton-Bower    St. Paul           MN  45 1:28:37 
    2  188 Ellen Heine             Maple Grove        MN  44 1:39:22 
    3   95 Amy Lundell             St. Paul           MN  49 1:43:38 
    4   90 Elisabeth Hoff          Minneapolis        MN  46 1:52:12 
    5  105 Andrea Potyondy-Smith   Brooklyn Park      MN  41 1:52:41 
    6   62 Sarah Johnsons          Rochester          MN  43 2:03:18 
    7   68 Jennifer Books          Forest Lake        MN  47 2:09:31 

================================================================================
MALE AGE GROUP  50 - 59
================================================================================
    1  148 Mike Moulsoff           Saint Paul         MN  54 1:16:11 
    2   92 Gary Johnson            Bloomington        MN  56 1:19:32 
    3   91 John Hopkins            Savage             MN  51 1:20:34 
    4  176 Tim Wilkie              St Croix Falls     WI  54 1:22:26 
    5  107 Randy Shelerud          Byron              MN  56 1:22:48 
    6  154 Todd White              Roseville          MN  50 1:24:20 
    7   54 Dallas Johnson          Wayzata            MN  52 1:24:29 
    8  164 Bill Hittler            Plymouth           MN  59 1:25:47 
    9  184 Will Johnston           Mendota Heights    MN  54 1:36:34 
   10   79 Ray Aponte              Minneapolis        MN  56 1:37:37 
   11  192 Ji Chen                 Woodbury           MN  57 1:42:26 
   12  193 Paul Weium              Saint Paul         MN  57 1:47:45 
   13   80 John Baker              Maplewood          MN  55 1:50:52 
   14   86 Michael Craemer         Minnetonka         MN  54 1:51:41 
   15  180 Dayton Lang             Shoreview          MN  57 2:00:32 
   16  171 Jim Kent                Marine On St Croix MN  50 2:05:35 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  50 - 59
================================================================================
    1  178 Kerry Bogenreif         Lino Lakes         MN  57 1:34:02 
    2   55 Amy Johnson             Wayzata            MN  50 1:34:07 
    3   89 Laura Hjort             Elk River          MN  51 1:42:01 

================================================================================
MALE AGE GROUP  60 - 69
================================================================================
    1  157 Grant Moos              Saint Paul         MN  62 1:30:43 
    2   96 David Melcher           Richfield          MN  61 1:38:30 
    3   85 Roberto Cattaneo        Rochester          MN  60 1:46:33 
    4   97 Stephen Narveson        Hayward            WI  65 1:47:28 
    5  161 Mark Leach              Hopkns             MN  60 1:51:41 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  60 - 69
================================================================================

================================================================================
MALE AGE GROUP  70 - 79
================================================================================

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  70 - 79
================================================================================

================================================================================
MALE AGE GROUP  80 - UP
================================================================================

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  80 - UP
================================================================================

Total Registered:                             89
Total Number of Finishers:                    85
Number of Male   Finishers:                   63
Number of Female Finishers:                   22
Did not Finish Race or Did Not Start:          4