Buffalo, MN
6/6/2021












              GRANITEMAN TRIATHLON SERIES - OVERALL STANDINGS
                              SPRINT DISTANCE

Eve Name                    City               St Age Sex Buffalo Clearwa Big Lak Average     
=== ======================= ================== == === === ======= ======= ======= ======== 
  1 Chris Nichols           Osseo              MN  42 M   1:17:40                  1:17:40 
  2 Thomas Bergren          Blaine             MN  64 M   1:17:59                  1:17:59 
  3 Todd White              Saint Paul         MN  54 M   1:20:05                  1:20:05 
  4 Sarah Nichols           Osseo              MN  43 F   1:23:30                  1:23:30 
  5 Peder Anderson          Prior Lake         MN  48 M   1:25:41                  1:25:41 
  6 James Dunleap           Osseo              MN  38 M   1:29:35                  1:29:35 
  7 Mary Crookston          Lakeville          MN  57 F   1:32:39                  1:32:39 
  8 Alyssa Knese            Sartell            MN  34 F   1:35:15                  1:35:15 
  9 Jamie Toste             Apple Valley       MN  42 F   1:35:47                  1:35:47 
 10 Erik Theisen            Minneapolis        MN  40 M   1:36:12                  1:36:12 
 11 Alyssa Eckstein         Big Lake           MN  20 F   1:36:38                  1:36:38 
 12 Micheal Thompson        Saint Paul         MN  62 M   1:38:14                  1:38:14 
 13 Tara Lahaye             Prior Lake         MN  46 F   1:39:51                  1:39:51 
 14 Tom Couillard           White Bear Lake    MN  72 M   1:42:48                  1:42:48 
 15 Scot Ziessman           Osseo              MN  48 M   1:52:57                  1:52:57 
 16 Anita Koralewski        Holdingford        MN  40 F   1:56:25                  1:56:25 
results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com


================================================================================
MALE SPRINT SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Chris Nichols           Osseo              MN  42 1:17:40                  1:17:40 
  2 Thomas Bergren          Blaine             MN  64 1:17:59                  1:17:59 
  3 Todd White              Saint Paul         MN  54 1:20:05                  1:20:05 
  4 Peder Anderson          Prior Lake         MN  48 1:25:41                  1:25:41 
  5 James Dunleap           Osseo              MN  38 1:29:35                  1:29:35 
  6 Erik Theisen            Minneapolis        MN  40 1:36:12                  1:36:12 
  7 Micheal Thompson        Saint Paul         MN  62 1:38:14                  1:38:14 
  8 Tom Couillard           White Bear Lake    MN  72 1:42:48                  1:42:48 
  9 Scot Ziessman           Osseo              MN  48 1:52:57                  1:52:57 

================================================================================
FEMALE SPRINT SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Sarah Nichols           Osseo              MN  43 1:23:30                  1:23:30 
  2 Mary Crookston          Lakeville          MN  57 1:32:39                  1:32:39 
  3 Alyssa Knese            Sartell            MN  34 1:35:15                  1:35:15 
  4 Jamie Toste             Apple Valley       MN  42 1:35:47                  1:35:47 
  5 Alyssa Eckstein         Big Lake           MN  20 1:36:38                  1:36:38 
  6 Tara Lahaye             Prior Lake         MN  46 1:39:51                  1:39:51 
  7 Anita Koralewski        Holdingford        MN  40 1:56:25                  1:56:25 



              GRANITEMAN TRIATHLON SERIES - OVERALL STANDINGS
                             OLYMPIC DISTANCE

Eve Name                    City               St Age Sex Buffalo Clearwa Big Lak Average     
=== ======================= ================== == === === ======= ======= ======= ======== 
  1 Jason Liebsch           Dayton             MN  36 M   2:18:31                  2:18:31 
  2 Keith Thompson          Annandale          MN  52 M   2:23:29                  2:23:29 
  3 Josh Singsank           Maple Grove        MN  31 M   2:27:29                  2:27:29 
  4 Tom Benson              Saint Paul         MN  59 M   2:45:19                  2:45:19 
  5 Heidi Corley            Rochester          MN  43 F   2:45:34                  2:45:34 
  6 Nate Miller             Minnetonka         MN  29 M   2:51:20                  2:51:20 
  7 Riley Erickson          Minneapolis        MN  24 M   2:54:15                  2:54:15 
  8 Bart Becker             Blaine             MN  43 M   3:07:58                  3:07:58 
  9 Trevor Rolfes           Bloomington        MN  42 M   3:18:26                  3:18:26 
 10 Mike Borneke            Eagle Lake         MN  67 M   3:20:50                  3:20:50 
 11 Patricia Burd           Cottage Grove      MN  57 F   3:23:38                  3:23:38 
 12 Michael Bueckers        Saint Cloud        MN  39 M   3:47:54                  3:47:54 
results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com

================================================================================
MALE OLYMPIC  SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Jason Liebsch           Dayton             MN  36 2:18:31                  2:18:31 
  2 Keith Thompson          Annandale          MN  52 2:23:29                  2:23:29 
  3 Josh Singsank           Maple Grove        MN  31 2:27:29                  2:27:29 
  4 Tom Benson              Saint Paul         MN  59 2:45:19                  2:45:19 
  5 Nate Miller             Minnetonka         MN  29 2:51:20                  2:51:20 
  6 Riley Erickson          Minneapolis        MN  24 2:54:15                  2:54:15 
  7 Bart Becker             Blaine             MN  43 3:07:58                  3:07:58 
  8 Trevor Rolfes           Bloomington        MN  42 3:18:26                  3:18:26 
  9 Mike Borneke            Eagle Lake         MN  67 3:20:50                  3:20:50 
 10 Michael Bueckers        Saint Cloud        MN  39 3:47:54                  3:47:54 

================================================================================
FEMALE OLYMPIC SERIES RESULTS (TOP 10)
================================================================================
Eve Name                    City               St Age Buff    Clw     Bl      Total Ti    
=== ======================= ================== == === ======= ======= ======= ======== 
  1 Heidi Corley            Rochester          MN  43 2:45:34                  2:45:34 
  2 Patricia Burd           Cottage Grove      MN  57 3:23:38                  3:23:38