Anoka, MN
10/27/2021











                                                                       
 
 
               MSHSL Section 7AAA Cross Country Championships
                        Anoka High School - Anoka, MN
                              OCTOBER 27, 2021
 
                     INDIVIDUAL RESULTS - GIRLS VARSITY
 
 Place No.     Name                    Year Team                 Time     Pace     
 ===== ======= ======================= ==== ==================== ======== ===== 
     1     140 Norah Hushagen             9 Forest Lake          18:07.66  5:51 
     2      87 Kaelyn Nelson             10 Anoka                18:31.98  5:58 
     3     138 Ellie Hanowski            11 Forest Lake          18:58.03  6:07 
     4     112 Kylie Nelson               9 Centennial           19:48.82  6:23 
     5      76 Isabel Grant               7 Andover              19:50.08  6:24 
     6      94 Kelsey Huver              12 Blaine               19:59.86  6:27 
     7      80 Olivia Krafty             11 Andover              20:08.98  6:30 
     8     142 Jordan Parent             11 Forest Lake          20:15.69  6:32 
     9     127 Rowan Bixler              10 Duluth East          20:17.06  6:32 
    10     113 Abby Smith                 7 Centennial           20:20.03  6:33 
    11      98 Shalom Sulungaine         11 Blaine               20:23.27  6:34 
    12     129 Anna-Britta Helmer         9 Duluth East          20:25.40  6:35 
    13     115 Lauren Swanson            12 Centennial           20:27.47  6:36 
    14     111 Emma Magnuson             11 Centennial           20:28.43  6:36 
    15     117 Julia Zalewski            10 Centennial           20:28.75  6:36 
    16     108 Makenna Sjoberg            8 Cambridge-Isanti     20:30.20  6:36 
    17     116 Abby Wood                 10 Centennial           20:32.82  6:37 
    18     137 Isabel Castilleja         12 Forest Lake          20:34.18  6:38 
    19     141 Ella Niznik               12 Forest Lake          20:37.00  6:39 
    20     110 Tatum Leibke              12 Centennial           20:42.41  6:40 
    21     130 Jenna Johnson             11 Duluth East          20:44.87  6:41 
    22      73 Julia Babineau            11 Andover              20:45.42  6:41 
    23     131 Cora Nephew               12 Duluth East          20:46.29  6:42 
    24     134 Sasha Wahman               7 Duluth East          20:52.66  6:44 
    25     120 Ruby Demmer                7 Coon Rapids          20:55.48  6:45 
    26      86 Abigail Namukwaya         10 Anoka                20:58.84  6:46 
    27     128 Scarlet Freese            10 Duluth East          20:59.24  6:46 
    28     132 Stella Powell              8 Duluth East          20:59.91  6:46 
    29      82 Alicia Blesi              11 Anoka                21:05.20  6:48 
    30      81 Sara O'Dell               11 Andover              21:06.83  6:48 
    31     122 Lilah Gilyard             12 Coon Rapids          21:09.94  6:49 
    32     102 Kendyl Izzo               11 Cambridge-Isanti     21:10.29  6:49 
    33      97 Adriana Potts             12 Blaine               21:11.20  6:50 
    34      74 Luca Collum               11 Andover              21:26.79  6:55 
    35     143 Annabelle Stang           12 Forest Lake          21:31.51  6:56 
    36      83 Gigi Bragg                 9 Anoka                21:46.72  7:01 
    37      84 Evyn Eppinga              10 Anoka                21:46.93  7:01 
    38      79 Anne Jendro                8 Andover              21:49.03  7:02 
    39      90 Jasmine Spike             10 Anoka                21:53.38  7:03 
    40     119 Stella Bone                8 Coon Rapids          22:00.56  7:06 
    41     136 Madeleine Bonnett          8 Forest Lake          22:01.47  7:06 
    42     104 Molly Larson               7 Cambridge-Isanti     22:13.33  7:10 
    43      89 Sarah Redepenning         11 Anoka                22:14.30  7:10 
    44      78 Jordyn Hirte              11 Andover              22:22.62  7:13 
    45     123 Julie Hedlund             12 Coon Rapids          22:56.02  7:23 
    46     124 Ella Lagree                8 Coon Rapids          23:20.90  7:31 
    47     121 Megan Fuller               9 Coon Rapids          23:22.22  7:32 
    48     106 Jada Schafer              11 Cambridge-Isanti     23:40.26  7:38 
    49     107 Athena Schoen              8 Cambridge-Isanti     24:13.24  7:48 
    50     126 Lily McKenzie              9 Coon Rapids          24:24.23  7:52 
    51      91 Allie Bingle              11 Blaine               24:29.19  7:53 
    52      95 Amber Kuhn                11 Blaine               24:46.06  7:59 
    53      92 Grace Bingle               9 Blaine               24:46.77  7:59 
    54     105 Ashlynn Montague          10 Cambridge-Isanti     24:49.97  8:00 
    55      96 Amelia Mueller            10 Blaine               24:55.54  8:02 
    56     101 Audrey Blake              10 Cambridge-Isanti     25:00.02  8:03 
 Results posted at www.mtecresults.com