Anoka, MN
10/27/2021











                                                                       
 
 
               MSHSL Section 7AAA Cross Country Championships
                        Anoka High School - Anoka, MN
                              OCTOBER 27, 2021
 
                      INDIVIDUAL RESULTS - BOYS VARSITY
 
 Place No.     Name                    Year Team                 Time     Pace     
 ===== ======= ======================= ==== ==================== ======== ===== 
     1      72 Daniel Vanacker           12 Forest Lake          15:38.00  5:02 
     2       1 Gabe Birkmeier            12 Andover              15:52.67  5:07 
     3      40 Jonathan Pattie           12 Centennial           16:08.67  5:12 
     4       6 Cameron Heppner           12 Andover              16:17.56  5:15 
     5      10 Nicholas Becker           12 Anoka                16:23.85  5:17 
     6      26 River Santiago            10 Blaine               16:23.91  5:17 
     7      38 Charles Bolkcom           11 Centennial           16:32.34  5:20 
     8      15 Tyler Nosko               12 Anoka                16:33.27  5:20 
     9      61 Oliver Miatke             11 Duluth East          16:44.33  5:24 
    10      71 Ethan Sievers             12 Forest Lake          16:47.99  5:25 
    11      66 Ryan Houseman             11 Forest Lake          16:52.92  5:27 
    12      11 Grant Bursey              12 Anoka                16:55.85  5:27 
    13      37 Eli Berg                  11 Centennial           16:56.88  5:28 
    14      13 Lucas Liabraaten          12 Anoka                16:59.39  5:29 
    15      62 Tyler Stark               11 Duluth East          16:59.79  5:29 
    16      39 Pj Marshall               12 Centennial           17:04.11  5:30 
    17       7 Jack Jendro               10 Andover              17:05.49  5:31 
    18      21 Joshua Fike               12 Blaine               17:10.02  5:32 
    19       8 Aidan McKeefry            12 Andover              17:12.14  5:33 
    20      19 Tyler Bargman             10 Blaine               17:18.39  5:35 
    21      44 Aiden Sherer              12 Centennial           17:19.35  5:35 
    22      51 Peyton Martinek           11 Coon Rapids          17:21.17  5:36 
    23      14 Danny Ness                11 Anoka                17:23.10  5:36 
    24       2 Brandon Board             10 Andover              17:25.71  5:37 
    25      33 Hunter Jacobson            8 Cambridge-Isanti     17:26.90  5:37 
    26      42 Jacob Podratz             10 Centennial           17:27.15  5:38 
    27      55 Sam Blascyk               10 Duluth East          17:29.48  5:38 
    28      34 Jaxon Jones               12 Cambridge-Isanti     17:31.23  5:39 
    29      23 Tyler Jacobson            11 Blaine               17:31.42  5:39 
    30      52 Kjell Norquist             9 Coon Rapids          17:42.37  5:42 
    31      63 Ben Westholm              10 Duluth East          17:45.85  5:44 
    32      47 Aaron Casey               11 Coon Rapids          17:46.49  5:44 
    33      31 Zander Gallmeier          12 Cambridge-Isanti     17:47.05  5:44 
    34      45 Matt Washburn             11 Centennial           17:47.18  5:44 
    35      59 Addison Kent              11 Duluth East          17:49.13  5:45 
    36      58 Mark Kaczmarczyk          11 Duluth East          17:51.58  5:45 
    37      27 Nathan Taylor             10 Blaine               17:52.28  5:46 
    38      36 Blake Roberts             12 Cambridge-Isanti     17:53.96  5:46 
    39      67 Jacob Kensy               10 Forest Lake          17:56.54  5:47 
    40      69 Jacob Mayer               11 Forest Lake          18:09.78  5:51 
    41      60 Simon Long                11 Duluth East          18:09.86  5:51 
    42      12 Lucas Fernandez           12 Anoka                18:21.09  5:55 
    43      35 Jonas Kennedy             10 Cambridge-Isanti     18:22.28  5:55 
    44      20 Evan Christopherson       10 Blaine               18:22.40  5:55 
    45       9 Bryson Swenson            10 Andover              18:22.82  5:55 
    46      18 Ethan Wellman             11 Anoka                18:27.66  5:57 
    47       3 Jackson Dokken            12 Andover              18:38.66  6:01 
    48      64 Jonathon Cubus            12 Forest Lake          18:40.83  6:01 
    49      49 Nolan Hazelwood           10 Coon Rapids          18:45.11  6:03 
    50      25 Kentin Labeau             11 Blaine               18:53.61  6:05 
    51      46 Cole Burnett               9 Coon Rapids          19:11.58  6:11 
    52      68 Cooper Larson             11 Forest Lake          19:16.78  6:13 
    53      48 Joey Dunn                 12 Coon Rapids          19:17.05  6:13 
    54      28 Reese Bickford            12 Cambridge-Isanti     19:17.92  6:13 
    55      54 Joshua Thoen              12 Coon Rapids          19:57.07  6:26 
 Results posted at www.mtecresults.com