Whitewater, WI
9/25/2022











              OVERALL WINNERS - INDIVIDUAL - AQUABIKE - OLYMPIC


      FEMALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1   73 Dawn Janecky           F5059 Racine WI             1:58:29 

      MALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1   75 Gary Vicari            M6069 Long Grove IL         1:57:22 

       INDIVIDUAL AGE GROUP RESULTS - AQUABIKE - OLYMPIC
	OVERALL WINNERS REMOVED FROM SUBSEQUENT AWARDS


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 40-49
================================================

    1   71 Anne Lehman           2:02:02 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 60-69
================================================

    1   72 Mitch Lewis           2:25:18 


              OVERALL WINNERS - INDIVIDUAL - AQUABIKE SPRINT
                         J-HAWK LATEBIRD TRIATHLON
                   Whitewater, WI - September 25th, 2022


      FEMALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  402 Linda Vivona           F6069 Chicago IL              58:02 

      MALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================


                   INDIVIDUAL AGE GROUP RESULTS -AQUABIKE SPRINT
		TOP OVERALL WINNERS REMOVED FROM SUBSEQUENT RESULTS

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 40-49
================================================

    1  400 Allison Attoe         1:04:48 


                  OVERALL WINNERS - INDIVIDUAL - DUATHLON


      FEMALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  504 Lori Rott              F4049 Madison WI            1:20:27 

      MALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  520 Alex Kirchner          M3039 Rockford IL           1:18:10 

                      INDIVIDUAL AGE GROUP RESULTS - DUATHLON
		OVERALL WINNERS REMOVED FROM SUBSEQUENT AWARDS


================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 20-29
================================================

    1  505 Jordan Gehrking       1:41:32 
    2  516 Andy Swenson          1:44:53 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 30-39
================================================

    1  517 Victoria Simpson      1:55:56 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 40-49
================================================

    1  511 Leanne Greco-Gill     1:21:40 
    2  501 Amanda Adams          1:25:30 
    3  502 Pam Koehler           1:41:58 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 50-59
================================================

    1  506 Amy Thompson          1:26:17 
    2  512 Nora Biersack         1:48:24 
    3  513 Marlin Hernandez      1:49:14 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 50-59
================================================

    1  518 Martin Simpson        1:55:56 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 60-69
================================================

    1  503 Dale Wittlieff        1:33:29 


                OVERALL WINNERS - INDIVIDUAL - OLYMPIC TRI


      FEMALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1    7 Hannah Sterkowitz      F2029 Rochester MN          2:33:07 

      MALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1   31 Samuel Van Straten     M2029 Notre Dame IN         2:17:20 

                  INDIVIDUAL AGE GROUP RESULTS - OLYMPIC TRI
		OVERALL WINNERS REMOVED FROM SUBSEQUENT AWARDS

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 20-29
================================================

    1    4 Alexis Klingler       3:45:17 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 20-29
================================================

    1   17 Adam Hawley           2:34:24 
    2   30 Bryce Van Caster      2:43:47 
    3    5 Dylan Klingler        3:00:03 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 30-39
================================================

    1   34 Jillian Culver        2:58:32 
    2   20 Victoria Troxler      3:28:44 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 30-39
================================================

    1   23 Jeffrey Bednarz       2:38:22 
    2   16 David Georgia         3:09:43 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 40-49
================================================

    1    1 Lora Oberg            3:03:47 
    2   14 Amanda Ruhl           3:15:14 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 40-49
================================================

    1    2 Brandon Duchrow       2:20:46 
    2   36 Zygmunt Kurczak       2:32:30 
    3   28 Sebastien Luzy        2:43:03 


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 50-59
================================================

    1   26 Lisa Hollman          2:46:20 
    2   12 Brenda Quast          3:38:04 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 50-59
================================================

    1   33 Craig Swenson         2:31:12 
    2   29 Douglas Keen          2:37:32 
    3    6 Scott Krems           2:39:01 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 60-69
================================================

    1   19 Mike Harner           2:36:23 


                 OVERALL WINNERS - INDIVIDUAL - SPRINT TRI


      FEMALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  272 Maddie Lasnoski        F1519 Hubertus WI           1:16:57 

      MALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  275 Adam Shingledecker     M4549 New Berlin WI         1:11:40 

================================================
      ATHENA RESULTS 1-99
================================================

    1  226 Kimberly Herold       2:21:03 
    2  239 Jamie Long            2:23:13 
    3  292 Jeanella Eulberg      2:30:29 

================================================
      CLYDESDALE RESULTS 1-99
================================================

    1  218 Spencer Weinandt      1:57:43 

               INDIVIDUAL AGE GROUP RESULTS - SPRINT
	 OVERALL WINNERS REMOVED FROM SUBSEQUENT AWARDS


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 1-14
================================================

    1  271 Josie Lasnoski        1:19:53 
    2  269 Emily Lasnoski        1:25:30 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 1-14
================================================

    1  270 Ethan Lasnoski        1:39:25 
    2  276 Tj Murphy             1:46:52 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 15-19
================================================

    1  280 Mason Atwell          1:16:51 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 20-24
================================================

    1  278 Morgan Atwell         1:23:18 
    2  211 Jessica Hatch         1:40:16 
    3  243 Anna Swenson          2:02:39 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 20-24
================================================

    1  293 Quinlan Gallagher     1:12:07 
    2  279 Simon Vogel           1:17:12 
    3  245 Jake Lewandowski      1:32:11 


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 25-29
================================================

    1  255 Emilie Anderson       1:48:41 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 25-29
================================================

    1  231 Mike Sorensen         1:28:32 
    2  204 Dakota Horton         1:32:09 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 30-34
================================================

    1  234 Cassie Jennings       1:34:20 
    2  248 Heather Lindquist     1:39:13 
    3  203 Alejandra Villa       1:44:40 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 30-34
================================================

    1  210 Robert Miles          1:12:02 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 35-39
================================================

    1  286 Jackie Kirchner       1:27:35 
    2  104 Lindsay Leffel        1:38:12 
    3  241 Jamie Yucuis          1:41:36 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 35-39
================================================

    1  102 Eric Schultz          1:45:49 
    2  261 Brian Avner           1:50:36 
    3  219 Ryan Rayno            1:58:22 


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 40-44
================================================

    1  285 Anna Federspiel       1:26:07 
    2  224 Katie Lowell          1:44:45 
    3  262 Jessica Barolsky      1:54:47 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 40-44
================================================

    1  216 Peter Buhr            1:12:22 
    2  268 Ben Mueller           1:16:18 
    3  273 Nathan Lasnoski       1:16:24 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 45-49
================================================

    1  238 Nicole Murphy         1:46:57 
    2  236 Jann Fujimoto         1:53:02 
    3  290 Jennifer Tison        2:07:05 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 45-49
================================================

    1  259 Robert Wieck          1:23:07 
    2  289 Christopher Thomas    1:25:41 
    3  265 Matthew Obrien        1:27:21 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 50-54
================================================

    1  249 Carrie Matczynski     1:31:07 
    2  250 Janet Lucas-Taylor    1:36:55 
    3  200 Judi Mulkey           1:53:20 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 50-54
================================================

    1  277 Donald Patnode        1:20:22 
    2  232 Rob Deflieze          1:27:27 
    3  214 Willy Bowden          1:27:29 


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 55-59
================================================

    1  242 Sandra Hunter         1:27:08 
    2  221 Kirsten Crossgrove    1:40:15 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 55-59
================================================

    1  252 Trent Jay             1:32:53 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 60-64
================================================

    1  288 Barbara Schantzen     1:46:57 
    2  260 Nancy Streiff         1:48:04 
    3  225 Mary Gharrity         1:53:20 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 60-64
================================================

    1  287 George Papas          1:21:16 
    2  223 Chris Budde           1:39:24 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 65-69
================================================

    1  247 Cheryl Hirte          2:04:03 
    2  283 Eileen Whisler        2:42:57 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 65-69
================================================

    1  206 Mark Mannebach        1:18:06 
    2  263 Christopher Riley     1:54:25 
    3  240 William Jackson       1:59:52 


================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 70-74
================================================

    1  208 Joe Paterick          1:40:02 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 75-79
================================================

    1  209 Dewitt Clinton        2:23:20 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 80-84
================================================

    1  207 Leonard Reimer        2:29:08 


              OVERALL WINNERS - INDIVIDUAL - SUPER SPRINT TRI

      FEMALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  611 Georgia Tenhagen       F5059 Union Grove WI          54:57 

      MALE - OVERALL WINNERS 1-99 (top 1 awarded)
===============================================================================

    1  617 Paul Braatz            M5059 Belleville WI           49:12 

                INDIVIDUAL AGE GROUP RESULTS - SUPER SPRINT
	   TOP OVERALL WINNERS REMOVED FROM SUBSEQUENT AWARDS


================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 1-12
================================================

    1  604 Sylvie Gill             55:35 
    2  612 Emma Lehman           1:13:10 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 1-12
================================================

    1  608 Simon Clegg           1:00:08 
    2  606 Gavin Beglinger       1:03:24 
    3  601 Devin Krause          1:11:12 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 13-14
================================================

    1  603 Stella Gill           1:03:15 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 15-19
================================================

    1  618 Samantha Pieper       1:05:40 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 20-29
================================================

    1  614 Allison Bednarz       1:20:15 
    2  609 Morgan Radaj          1:23:02 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 20-29
================================================

    1  607 Carl Beglinger        1:06:13 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 30-39
================================================

    1  615 Megan Wisniewski      1:11:17 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 40-49
================================================

    1  600 Nicole Krause         1:12:02 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 50-59
================================================

    1  616 Elizabeth Niklewicz   1:20:59 

================================================
      MALE - AGE GROUP RESULTS 50-59
================================================

    1  605 Matthew Beglinger       58:24 

================================================
      FEMALE - AGE GROUP RESULTS 60-69
================================================

    1  613 Jane Cimbalnik        1:21:35 



                        DIVISION WINNERS - TEAMS -
                         J-HAWK LATEBIRD TRIATHLON
                   Whitewater, WI - September 25th, 2022


      TEAM WINNERS - SPRINT - FAMILY TEAM (top 3 awarded)
===============================================================================

    1 J&j                                      1:43:30 
    2 Splash Flash & Dash                      1:54:52 

      TEAM WINNERS - SPRINT - MIXED-AGE (top 3 awarded)
===============================================================================

    1 #teamharryandskooch                      1:23:16 
    2 Biscuits                                 1:26:25 

      TEAM WINNERS - SPRINT - MASTERS (top 3 awarded)
===============================================================================

    1 Team 1st Responder                       1:28:00 

      TEAM WINNERS - OLYMPIC (top 3 awarded)
===============================================================================

    1 Molly Wecker, Christopher Wecker         2:30:14 
    2 Veni, Vidi, Vici                         2:37:57 
    3 Tri4fun                                  3:25:15