Minneapolis, MN
1/14/2023











 
                          Loppet High School Invite
                              January 14, 2023
                             Theodore Wirth Park
                            GIRLS SKATE - OVERALL
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School                    H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= ========================= == ========== 
     1   1/3     60     157 Hanna Koch              Highland Park              1   13:46.94 
     2   1/3     59     154 Courtney Fussy          Eden Prairie               1   13:58.98 
     3   1/3     58     164 Jersey Miller           Saint Louis Park           1   14:36.46 
     4   2/3     57     256 Alex Pundsack           Highland Park              2   14:39.49 
     5   1/2     56     159 Elena Hicks             Minnetonka                 1   14:41.94 
     6   1/3     55     156 Evelyn Hudrlik          Forest Lake                1   14:43.63 
     7   1/3     54     155 Emily Baker             Elk River/Zimmerman        1   14:46.39 
     8   1/3     53     158 Maria Lee               Minneapolis South/Rooseve  1   14:49.97 
     9   1/3     52     151 Kaelyn Ambuehl          Burnsville                 1   15:16.25 
    10   3/3     51     357 Addie Corbett           Highland Park              3   15:16.59 
    11   1/3     50     162 Zoe Sumner              Mpls Southwest             1   15:23.42 
    12   2/3     49     257 Mila Beitz              Minneapolis South/Rooseve  2   15:32.91 
    13   1/3     48     153 Kaley Riley             Eastview-Rosemount         1   15:39.51 
    14   2/3     47     263 Addison Chenvert        Saint Louis Park           2   15:54.49 
    15   2/3     46     252 Grace Swenson           Eastview-Rosemount         2   15:54.96 
    16   2/3     45     261 Tessa Dahlquist         Mpls Southwest             2   15:57.97 
    17   3/3     44     358 Eva Hoch-Robinson       Minneapolis South/Rooseve  3   16:03.57 
    18   2/3     43     356 Clara Zak               Forest Lake                3   16:14.09 
    19   2/2     42     258 Maya Mor                Minnetonka                 2   16:15.36 
    20   3/3     41     364 Kaylee Crump            Saint Louis Park           3   16:37.14 
    21   1/3     40     152 Naomi Fink              Eagan                      1   16:40.89 
    22   2/3     39     354 Lilian Beutz            Eden Prairie               3   16:48.78 
    23   3/3     38     253 Sarah Williams          Eden Prairie               2   17:06.14 
    24   1/3     37     260 Megan Snider            Mounds Park Academy        2   17:10.23 
    25   1/3     36     165 Greer Jones             St. Paul Central           1   17:10.65 
    26   3/3     35     353 Noelle Wamken           Eastview-Rosemount         3   17:43.81 
    27   3/3     34     362 Ella Makosky            Mpls Southwest             3   17:52.81 
    28   2/3     33     254 Lauren Swanson          Elk River/Zimmerman        2   18:03.43 
    29   3/3     32     255 Rachel Isaacs           Forest Lake                2   18:04.28 
    30   3/3     31     355 Jordyn Berwald          Elk River/Zimmerman        3   18:05.84 
    31   1/3     30     363 Claire Casson           Northfield                 3   18:07.83 
    32   2/3     29     229 Emily Larsen            Burnsville                 2   18:17.21 
    33   2/3     28     264 Elisabet Saveraid       St. Paul Central           2   18:43.56 
    34   2/3     27     161 Sophia Spisak           Mounds Park Academy        1   18:47.67 
    35   3/3     26     365 Zoe Harris              St. Paul Central           3   19:00.17 
    36   2/3     25     262 Svea Morrell            Northfield                 2   19:09.18 
    37   2/3     24     251 Lizzy Kerr              Eagan                      2   19:12.52 
    38   3/3     23     163 Harper Miller           Northfield                 1   19:25.95 
    39   3/3     22     352 Ashlyn Hall             Eagan                      3   19:39.05 
    40   3/3     21     361 Gigi Munson             Mounds Park Academy        3   22:46.06 
    41   1/2     20     259 Stella Johnson          Mound Westonka             2   22:53.94 
    42   3/3     19     351 Aurora Silvi            Burnsville                 3   24:07.65 
    43   2/2     18     360 Sara Sipprell           Mound Westonka             3   29:25.91 
 
                          Loppet High School Invite
                              January 14, 2023
                             Theodore Wirth Park
                            BOYS SKATE - OVERALL
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School                    H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= ========================= == ========== 
     1   1/3     60     270 Davis Isom              Highland Park              2   11:32.24 
     2   1/3     59     168 Benon Brattebo          Eden Prairie               1   11:42.56 
     3   2/3     58     171 Ben Martin              Highland Park              1   12:03.57 
     4   1/3     57     173 Cody West               Minneapolis South/Rooseve  1   12:03.97 
     5   1/3     56     174 Isaac Wilkey            Minnetonka                 1   12:12.36 
     6   1/3     55     169 Eliott Swanson          Elk River/Zimmerman        1   12:42.93 
     7   2/3     54     372 Theo Holdsworth         Minneapolis South/Rooseve  3   13:02.29 
     8   3/3     53     272 Cai Hallstrom           Minneapolis South/Rooseve  2   13:06.69 
     9   1/3     52     271 Apollo Oase             ISD 196                    2   13:18.53 
    10   2/3     51     172 Patrick Grunklee        ISD 196                    1   13:25.07 
    11   2/3     50     268 Joel Bouley             Elk River/Zimmerman        2   13:29.99 
    12   1/2     49     170 Ryan Houseman           Forest Lake                1   13:35.79 
    13   2/3     48     368 Kyle Kolberg            Eden Prairie               3   13:45.06 
    14   1/3     47     178 Karlis Kreslins         Saint Louis Park           1   13:58.67 
    15   1/3     46     177 Nathan Amundson         Northfield                 1   14:03.16 
    16   3/3     45     267 Blake Chester           Eden Prairie               2   14:14.06 
    17   1/3     44     179 Wil Poppleton           St. Paul Central           1   14:15.22 
    18   2/3     43     278 Jacob Skelly            Saint Louis Park           2   14:25.14 
    19   1/2     42     276 Max Ehalt               Mpls Southwest             2   14:30.99 
    20   3/3     41     370 Diego Bachman           Highland Park              3   14:49.05 
    21   2/3     40     277 Liam Ailabouni          Northfield                 2   15:11.29 
    22   2/3     39     273 Liam Halloran           Minnetonka                 2   15:21.27 
    23   3/3     38     373 Anders Leighton         Minnetonka                 3   15:23.90 
    24   3/3     37     378 Tommy Keller            Saint Louis Park           3   15:37.05 
    25   1/3     36     265 Colin Hokanson          Burnsville                 2   15:51.38 
    26   1/3     35     367 Leif Wolke              Eagan                      3   16:02.96 
    27   3/3     34     371 Miles Bremer            ISD 196                    3   16:03.19 
    28   2/2     33     376 Rohan Reddy             Mpls Southwest             3   16:03.93 
    29   1/2     32     275 Ansel Streier           Mounds Park Academy        2   16:04.09 
    30   2/3     31     167 Matthew Moore           Eagan                      1   16:06.17 
    31   2/2     30     375 Brennen Schertz         Mounds Park Academy        3   16:10.39 
    32   2/3     29     379 Edward Gronau           St. Paul Central           3   16:10.68 
    33   2/3     28     366 Kyle Messner            Burnsville                 3   16:12.25 
    34   2/2     27     269 Alex Berg               Forest Lake                2   16:42.53 
    35   3/3     26     266 Derek Liverseed         Eagan                      2   16:42.80 
    36   3/3     25     166 Charlie McGuire         Burnsville                 1   16:46.25 
    37   3/3     24     279 Andrejs Grotans         St. Paul Central           2   17:02.81 
    38   3/3     23     377 Carsten Walter          Northfield                 3   18:02.53 
    39   1/2     22     274 Tor Erdahl              Mound Westonka             2   18:29.93 
    40   3/3     21     369 Vinny Patullo           Elk River/Zimmerman        3   18:41.60 
    41   2/2     20     374 James Glassman          Mound Westonka             3   32:16.00