Golden Valley, MN
2/5/2020











                                                                       
 
 
                     SECTION 5 - CLASSIC RESULTS - BOYS
                             Theodore Wirth Park
                           02/05/20 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                Time       
 ===== ==== ======================= ===== =================== ======= 
     1    2 Cooper Lennox              12 Mora                12:24.4 
     2   36 Cj Young                   12 Maple Grove         12:55.0 
     3   27 Nicholas Kjome             12 Osseo               13:16.7 
     4   13 Myles Brown                10 Maple Grove         13:30.6 
     5    6 Jack Nightingale           12 Champlin Park       13:38.7 
     6   18 Nicholas Trzynka           11 Osseo               13:40.6 
     7   22 Mark Scheller              12 Champlin Park       13:46.3 
     8    7 Jadon Purcell              12 Elk River/zimmerman 13:48.7 
     9    9 Parker Koland              10 Maple Grove         13:50.7 
    10   25 Connor Preston             12 Champlin Park       13:56.1 
    11   14 Josh Thoen                 10 Coon Rapids         14:00.8 
    12   17 Blake Weiss                12 Andover             14:01.0 
    13   21 Ben Lewis                   9 Blaine              14:04.7 
    14   40 Zachary Oldroyd            12 Champlin Park       14:05.9 
    15   10 Milo Keyes                 10 Spring Lake Park/st 14:07.0 
    16   49 Sam Fjellman               12 Maple Grove         14:07.0 
    17   11 Calvin Fiala               11 Andover             14:09.5 
    18   39 Charlie Caven              12 Maple Grove         14:14.5 
    19   29 Nathan Smith               12 Blaine              14:17.7 
    20   48 Henry Brooks               11 Spring Lake Park/st 14:26.6 
    21   23 Tommy Mulford              10 Mora                14:28.4 
    22   30 Eliott Swanson              9 Elk River/zimmerman 14:37.6 
    23   20 Miles Olofson              12 Elk River/zimmerman 14:42.3 
    24   65 Matthew Broderson           9 Maple Grove         14:42.8 
    25   31 Lucas Liabraaten           10 Anoka               14:46.5 
    26   84 Kyle Ostendorf             11 Champlin Park       14:47.2 
    27   12 Vaughn Ruska               11 Osseo               14:47.7 
    28   41 Gavin Kane                 10 Blaine              14:54.7 
    29   16 Hayden O'Connor            11 Rogers              14:58.5 
    30   33 Noah Chrisitiansen         12 Coon Rapids         14:58.6 
    31   66 Myles Gilyard              12 Coon Rapids         14:59.2 
    32    3 Trevor Larson              11 Anoka               15:01.5 
    33   42 Josh Reed                  12 Park Center         15:01.5 
    34   80 Kirk Carlson               10 Maple Grove         15:01.8 
    35   24 Micah Hanson               11 Anoka               15:02.5 
    36   69 Keegan Poston              10 Champlin Park       15:04.6 
    37   74 Peyton Martinek             9 Coon Rapids         15:06.1 
    38   38 Jared Heida                12 Coon Rapids         15:07.7 
    39   32 Collin Lief                10 Spring Lake Park/st 15:08.0 
    40   79 Alex Reshetar              12 Rogers              15:15.5 
    41   26 Zethan Schultz              9 Mora                15:15.8 
    42   56 Joseph Eisenberg           12 Champlin Park       15:16.0 
    43   28 Logan Meinert              11 Andover             15:17.0 
    44   62 Ryan Davis                 11 Rogers              15:22.1 
    45   59 Art Duncan                 10 Spring Lake Park/st 15:22.1 
    46    5 Alex Heidorn               11 Rogers              15:24.8 
    47   43 Andy Huber                 10 Rogers              15:26.9 
    48   15 Owen Erickson              11 Spring Lake Park/st 15:27.0 
    49   35 Joel Nathe                 12 Park Center         15:28.2 
    50   46 Matthew Binsfeld           10 Elk River/zimmerman 15:28.2 
    51    1 Ryan Powley                10 Coon Rapids         15:28.9 
    52   60 Isaac Sorvari              11 Blaine              15:32.7 
    53   19 Cole Beattie               11 Park Center         15:33.7 
    54   57 Nick Manthei               10 Rogers              15:38.6 
    55   52 Calvin Artman              12 Elk River/zimmerman 15:42.0 
    56   78 Cameron Horst              11 Blaine              15:43.1 
    57   68 Dane Halverson             11 Mora                15:44.9 
    58   63 Wilson Rabe                11 Blaine              15:48.4 
    59   45 Hunter Honstrom            12 Mora                15:48.6 
    60   75 Jonathan Christianson      12 Park Center         15:49.5 
    61   37 Tyler Nosko                10 Anoka               15:50.5 
    62   34 Joseph Reshetar            12 Rogers              16:04.4 
    63   70 Nick Becker                10 Anoka               16:04.8 
    64   71 Collin Lay                 10 Spring Lake Park/st 16:13.3 
    65   51 Aaron Casey                 9 Coon Rapids         16:22.2 
    66   58 Aidan McKeefry             10 Andover             16:23.9 
    67   55 Connor Greeler             11 Anoka               16:32.1 
    68   47 Jeremy Davie               12 Andover             16:41.1 
    69    8 Nate Courchane             11 Park Center         16:45.1 
    70   81 Sawyer Smith                9 Mora                16:48.9 
    71   73 Declan Goddard             10 Anoka               16:52.8 
    72   50 Jacob Johnson              11 Mora                16:54.4 
    73   83 Cohen Janes                11 Spring Lake Park/st 17:09.8 
    74   67 Nick Donner                10 Andover             17:14.2 
    75   53 Colin Vaughn                9 Osseo               17:18.1 
    76    4 Ben Barnett                11 Blaine              17:24.4 
    77   44 Aj Miller                   9 Osseo               17:32.1 
    78   76 Henry Laborde              11 Osseo               17:46.5 
    79   72 Drew Paape                  9 Park Center         17:48.7 
    80   82 Gavin Neubauer             10 Elk River/zimmerman 17:53.6 
    81   54 Garrett Nelson             12 Park Center         17:55.6 
    82   64 Gabriel Arends              9 Osseo               18:09.7 
    83   61 Reid Binsfeld               8 Elk River/zimmerman 18:23.1 
    2/05/2020 11:47AM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org