Camp Ripley, MN
1/23/2020











                          Little Falls Flyers Ripley Nordic Ski Invitational
                                           Little Falls, MN
                                           January 23, 2020
                                      JUNIOR VARSITY GIRLS - 5K
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------


  1.   375  Brainerd                           
=============================================
  1     96  Emma Balsley                    
  2     95  Allyson Goeden                  
  3     94  Payton Lillo                    
  4     90  Gretchen Paysse                 
  5   ( 86) Katelyn Kennedy                 
  6   ( 85) Elizabeth Anderson              
  7   ( 84) Ashtyn Kubista                  
  8   ( 82) Abby Johnson                    
  9   ( 81) Elena Dirks                     
 10   ( 79) Hannah Hayes                    

  2.   367  Sartell-Cathedral                  
=============================================
  1     99  Emma Jamison                    
  2     93  Mackenzie Arnold                
  3     88  Caeley Anderson                 
  4     87  Macy Dockendorf                 
  5   ( 80) Janie Martin                    
  6   ( 78) Reese Kloetzer                  
  7   ( 75) Riley Kloetzer                  
  8   ( 68) Addy Burns                      
  9   ( 65) Margaret Schliepsiek            

  3.   344  Mora                               
=============================================
  1    100  Lola Schwinghamer               
  2     97  Annelise Moe                    
  3     74  Karina Ostrom                   
  4     73  Skylar Mattson                  
  5   ( 72) Eva Holmgren                    
  6   ( 69) Julia Ostrom                    
  7   ( 66) Maren Sanders                   
  8   ( 62) Kate Anderson                   
  9   ( 61) Alyza Nielsen                   
 10   ( 50) Chloe Rossow                    

  4.   327  Bemidji                            
=============================================
  1     92  Camille McDermott               
  2     89  Grace Carleton                  
  3     76  Amira Raukar                    
  4     70  Eerika Valtonen                 
  5   ( 45) Abigail Starkenburg             
  6   ( 31) Caitlin Peters                  

  5.   300  Alexandria                         
=============================================
  1     98  Lauren Englund                  
  2     71  Emma Hochhalter                 
  3     67  Amelia Lucken                   
  4     64  Carly Wiirre                    
  5   ( 41) Mattie Scholten                 

  6.   247  Fergus Falls                       
=============================================
  1     77  Ella Mayer                      
  2     60  Sarah Grotberg                  
  3     56  Naomi Dummer                    
  4     54  Mackenzie Krava                 
  5   ( 48) Shelby Tabbut                   
  6   ( 38) Keanah Wynn                     

  7.   219  Little Falls                       
=============================================
  1     83  Emily Becker                    
  2     59  Brenna Magee                    
  3     42  Ellie Lozier                    
  4     35  Vallery Stavish                 

  8.   202  Moorhead                           
=============================================
  1     58  Frida Letonen                   
  2     55  Antonia Am Orde                 
  3     53  Anna Biby                       
  4     36  Kadence Geraghty                
  5   ( 34) Megan Wilke                     
  6   ( 32) Shelby Tooz                     

  9.   154  St. Cloud Tech                     
=============================================
  1     91  Hailey Peltz                    
  2     63  Hanna Calabro                   



 10.    33  Willmar                            
=============================================
  1     33  Jary Santos Segovia             






Results by Pickle Events -- http://www.pickleevents.com


---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: FREESTYLE JUNIOR VARSITY GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place No.  Name                  Grade Team                                Time  Tot Di   
===== ==== ===================== ===== =================================== ===== ===== 
    1 1683 Lola Schwinghamer     8     Mora                                21:19       
    2 1695 Emma Jamison          7     Sartell-Cathedral                   21:21  0:02 
    3 1610 Lauren Englund        10    Alexandria                          21:24  0:05 
    4 1675 Annelise Moe          8     Mora                                21:31  0:12 
    5 1628 Emma Balsley          9     Brainerd                            21:35  0:16 
    6 1633 Allyson Goeden        11    Brainerd                            21:47  0:28 
    7 1639 Payton Lillo          10    Brainerd                            22:11  0:52 
    8 1691 Mackenzie Arnold      9     Sartell-Cathedral                   22:13  0:54 
    9 1619 Camille McDermott     10    Bemidji                             22:25  1:06 
   10 1701 Hailey Peltz          10    St. Cloud Tech                      22:30  1:11 
   11 1641 Gretchen Paysse       9     Brainerd                            22:31  1:12 
   12 1617 Grace Carleton        11    Bemidji                             22:33  1:14 
   13 1696 Caeley Anderson       9     Sartell-Cathedral                   22:39  1:20 
   14 1692 Macy Dockendorf       9     Sartell-Cathedral                   22:45  1:26 
   15 1637 Katelyn Kennedy       9     Brainerd                            22:50  1:31 
   16 1626 Elizabeth Anderson    9     Brainerd                            22:57  1:38 
   17 1638 Ashtyn Kubista        9     Brainerd                            23:00  1:41 
   18 1652 Emily Becker          10    Little Falls                        23:05  1:46 
   19 1635 Abby Johnson          10    Brainerd                            23:30  2:11 
   20 1631 Elena Dirks           11    Brainerd                            23:35  2:16 
   21 1687 Janie Martin          9     Sartell-Cathedral                   23:38  2:19 
   22 1634 Hannah Hayes          9     Brainerd                            23:41  2:22 
   23 1688 Reese Kloetzer        9     Sartell-Cathedral                   23:58  2:39 
   24 1647 Ella Mayer            10    Fergus Falls                        24:01  2:42 
   25 1622 Amira Raukar          9     Bemidji                             24:10  2:51 
   26 1697 Riley Kloetzer        8     Sartell-Cathedral                   24:15  2:56 
   27 1678 Karina Ostrom         11    Mora                                24:27  3:08 
   28 1672 Skylar Mattson        10    Mora                                24:28  3:09 
   29 1666 Eva Holmgren          10    Mora                                24:42  3:23 
   30 1612 Emma Hochhalter       9     Alexandria                          24:43  3:24 
   31 1625 Eerika Valtonen       12    Bemidji                             24:43  3:24 
   32 1677 Julia Ostrom          9     Mora                                24:47  3:28 
   33 1690 Addy Burns            9     Sartell-Cathedral                   25:02  3:43 
   34 1614 Amelia Lucken         9     Alexandria                          25:08  3:49 
   35 1682 Maren Sanders         10    Mora                                25:38  4:19 
   36 1693 Margaret Schliepsiek  11    Sartell-Cathedral                   25:42  4:23 
   37 1611 Carly Wiirre          12    Alexandria                          26:06  4:47 
   38 1702 Hanna Calabro         10    St. Cloud Tech                      26:16  4:57 
   39 1663 Kate Anderson         9     Mora                                26:16  4:57 
   40 1676 Alyza Nielsen         12    Mora                                26:28  5:09 
   41 1646 Sarah Grotberg        8     Fergus Falls                        26:32  5:13 
   42 1653 Brenna Magee          9     Little Falls                        26:33  5:14 
   43 1657 Frida Letonen         11    Moorhead                            26:39  5:20 
   44 1627 Ella Bailey           9     Brainerd                            26:44  5:25 
   45 1645 Naomi Dummer          8     Fergus Falls                        26:45  5:26 
   46 1658 Antonia Am Orde       11    Moorhead                            26:48  5:29 
   47 1648 Mackenzie Krava       10    Fergus Falls                        26:48  5:29 
   48 1659 Anna Biby             10    Moorhead                            26:50  5:31 
   49 1632 Parker Freeman        9     Brainerd                            27:12  5:53 
   50 1629 Emily Bastian         9     Brainerd                            27:16  5:57 
   51 1681 Chloe Rossow          10    Mora                                27:22  6:03 
   52 1630 Rilee Borders         9     Brainerd                            27:40  6:21 
   53 1644 Shelby Tabbut         10    Fergus Falls                        28:08  6:49 
   54 1640 Grace Loney           9     Brainerd                            28:32  7:13 
   55 1706 Veda Doerr            12    Mora                                28:33  7:14 
   56 1624 Abigail Starkenburg   10    Bemidji                             28:50  7:31 
   57 1669 Taytum Klink          12    Mora                                28:51  7:32 
   58 1674 Brianna McKinnon      10    Mora                                29:02  7:43 
   59 1654 Ellie Lozier          11    Little Falls                        29:25  8:06 
   60 1613 Mattie Scholten       9     Alexandria                          29:48  8:29 
   61 1680 Elizabeth Reeves      11    Mora                                29:59  8:40 
   62 1636 Madison Kelm          9     Brainerd                            31:08  9:49 
   63 1650 Keanah Wynn           10    Fergus Falls                        31:36 10:17 
   64 1664 Emalie Bohachek       12    Mora                                31:43 10:24 
   65 1662 Kadence Geraghty      10    Moorhead                            33:02 11:43 
   66 1655 Vallery Stavish       10    Little Falls                        33:19 12:00 
   67 1660 Megan Wilke           10    Moorhead                            36:38 15:19 
   68 1704 Jary Santos Segovia   10    Willmar                             37:16 15:57 
   69 1661 Shelby Tooz           10    Moorhead                            40:20 19:01 
   70 1623 Caitlin Peters        9     Bemidji                             43:42 22:23