Kingston, JA
2/2/2020











                        RUN FOR YOUR HEART 2K & 5K
                      Emancipation Park, New Kingston
                         Sunday, February 2, 2020

                    ********** 5K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  6539 Jozanne Harris      F  39 JAMDAMMERS         00:22:23 
    2  6586 Janetta Robinson    F  45 PACERS RUNNING CLU 00:23:16 
    3  6677 Veronica Elkins     F  28                    00:24:44 

               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  6400 Garfield Gordon     M  23 UCT STEPPAS        00:16:24 
    2  2024 Kemar Leslie        M  32 RAINFOREST SEAFOOD 00:17:22 
    3  2208 Travis Lingard      M  25 UCT STEPPAS        00:18:58 



                  ********** 2K RUN AWARDS **********

                    ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  5792 Gabrielle Wellingto F   7 BODYBYBUGS         00:09:26 
    2  5745 Carole Henry        F  42                    00:09:59 
    3  5728 Akeela Salmon       F  11 LOUISE BENNETT-COV 00:10:45 

               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  5551 Henry Thomas        M  25 UCT STEPPAS        00:05:19 
    2  5430 Oral Anderson       M  58 INSTITUTE OF HIGHE 00:06:53 
    3  5758 Odane Davidson      M  13                    00:07:02 


                  ********** 5K RUN YOUTH AWARDS **********

                   ********** FEMALE Ages 1 - 16 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Chip Tim    
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  6326 Dai'anna Brown      F   8 RUNNING EVENTS JA         00:27:53 
    2  6062 Lisa Subratie       F  11 HILLEL ACADEMY            00:29:10 
    3  6050 Suraiya Matandara-C F  13 HILLEL ACADEMY            00:30:42

                  ********** MALE Ages 1 - 16 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Chip Tim    
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  2020 Zaundre Rose        M  16 MINISTRY OF CULTURE       00:22:45 
    2  6960 Christobal Wright   M  15 CAMPION COLLEGE           00:23:00 
    3  9139 Joshua Lewis        M  12 HILLEL ACADEMY            00:26:35 



-------------------------------------------------------------------------
                        5K RUN - CHAMPION TEAM
-------------------------------------------------------------------------

  1. 1:47:12 BANK OF JAMAICA               (  21:27)
========================================
  1    19:47   6755 Richard Brown       M 48 BANK OF JAMAICA                
  2    21:02   5887 Dawyne Smith        M 31 BANK OF JAMAICA                
  3    21:06   5889 Kimani Thomas       M 31 BANK OF JAMAICA                
  4    22:03   5886 Christopher Scott   M 33 BANK OF JAMAICA                
  5    23:14   5881 Phillip Hyman       M    BANK OF JAMAICA   

  2. 1:53:08 MINISTRY OF CULTURE           (  22:38)
========================================
  1    21:39   2016 Jodian Skyers       F 20 MINISTRY OF CULTURE            
  2    22:44   2017 Shelly Ann Tracey   F 35 MINISTRY OF CULTURE            
  3    22:45   2020 Zaundre Rose        M 16 MINISTRY OF CULTURE            
  4    22:58   2013 Jahmealla Romance   F 24 MINISTRY OF CULTURE            
  5    23:02   2015 Annabelle Skyers    F 22 MINISTRY OF CULTURE            

  3. 1:56:04 CARIMED                       (  23:13)
========================================
  1    20:58   5951 Ranaldo Patterson   M 21 CARIMED                        
  2    23:07   5949 Jamar Mohan         M 33 CARIMED                        
  3    23:39   5945 Craig Lawrence      M 30 CARIMED                        
  4    23:59   5957 Marlon Townsend     M 36 CARIMED                        
  5    24:21   5938 Adrian Green        M 27 CARIMED



                  ********** 5K WALK AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  9022 Paula Sinclair      F  45 UCT STEPPAS        00:34:42 
    2  8937 Jullite Reeves      F  52 JAMAICA PUBLIC SER 00:35:04 
    3  9016 Shawn Ashman        F  43 UCT STEPPAS        00:35:16 

               ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  9158 Duwell Allen        M  31 CREATION FOODS LTD 00:25:46 
    2  9038 Lenworth Hunter     M  49                    00:29:39 
    3  9023 Oswy Gayle          M  42 UCT STEPPAS        00:31:32 



----------------------------------------------------------------------------
                        5K RUN - LARGEST PARTICIPATING TEAM
----------------------------------------------------------------------------

  1. HILLEL ACADEMY