St. Cloud, MN
2/29/2020











   


                                      SCSU Indoor Duathlon
                                       INDIVIDUAL RESULTS
                                    6 Mile Bike - 2 Mile Run


Place Div/Tot Bib  Name                 Sex Age  City           Rank  Bike  MPH   Rank Run   Pace  Finish
===== ======= ==== ==================== === === ==============  ================ ================ =======
    1   1/4      2 Josh Gitzel            M  20 Sauk Rapids       1    9:32 37.8    1 15:42  7:51   25:14 
    2   2/4      5 Mike Lawrence          M  44 Rice              4   11:30 31.3    2 17:16  8:38   28:46 
    3   1/6     10 Alison Talley          F  40 Minneapolis       2   10:07 35.6    3 18:55  9:28   29:01 
    4   3/4      6 Sam Libke              M  21 Rogers            3   10:31 34.2    4 20:49 10:25   31:19 
    5   2/6      4 Erica Karger-Gatzow    F  42 Saint Cloud       5   11:38 30.9    5 23:10 11:35   34:48 
    6   3/6     12 Linda Warnert          F  62 Saint Joseph      7   13:04 27.6    6 24:02 12:01   37:05 
    7   4/4      1 Colon Cai              M  14 Saint Cloud       6   12:43 28.3    8 26:59 13:30   39:42 
    8   4/6      3 Kim Johnson            F  52 Saint Cloud       9   14:05 25.6    9 27:03 13:32   41:08 
    9   5/6      7 Julie Murgic           F  44 Apple Valley     10   15:26 23.3    7 26:39 13:20   42:04 
   10   6/6      9 Larisa Schultz         F  49 Zimmerman         8   13:54 25.9   10 28:53 14:27   42:47 


                                                    OVERALL RELAY RESULTS

Place  Bib TEAM NAME and TEAM MEMBERS                         Rank    Bike  mph  Rank  Run   Pace  Finish
===== ==== ================================================== ================== ================ =======
    1   16 resolution : Reuben Wagenius , Henry Wagenius          1   10:51 33.2    1 17:16  8:38   28:06 
    2   17 Strong : Yongli Zhao , Shaobiao Cai                    2   12:51 28.0    3 24:16 12:08   37:06 
    3   14 Monkeydoos : Jennifer Hintz , August Jokela            3   15:59 22.5    2 21:52 10:56   37:50 


=======================================================================================
MALE RESULTS
=======================================================================================

Place Name                   S Age City           Rank Bike    Rate Rank Run   Pace  Time       
===== ====================== = === ============== ==== ======= ==== ==== ===== ===== ======= 
    1 Josh Gitzel            M  20 Sauk Rapids       1    9:32 37.8    1 15:42  7:51   25:14 
    2 Mike Lawrence          M  44 Rice              3   11:30 31.3    2 17:16  8:38   28:46 
    3 Sam Libke              M  21 Rogers            2   10:31 34.2    3 20:49 10:25   31:19 
    4 Colon Cai              M  14 Saint Cloud       4   12:43 28.3    4 26:59 13:30   39:42 


=======================================================================================
FEMALE RESULTS
=======================================================================================

Place Name                   S Age City           Rank Bike    Rate Rank Run   Pace  Time       
===== ====================== = === ============== ==== ======= ==== ==== ===== ===== ======= 
    1 Alison Talley          F  40 Minneapolis       1   10:07 35.6    1 18:55  9:28   29:01 
    2 Erica Karger-Gatzow    F  42 Saint Cloud       2   11:38 30.9    2 23:10 11:35   34:48 
    3 Linda Warnert          F  62 Saint Joseph      3   13:04 27.6    3 24:02 12:01   37:05 
    4 Kim Johnson            F  52 Saint Cloud       5   14:05 25.6    5 27:03 13:32   41:08 
    5 Julie Murgic           F  44 Apple Valley      6   15:26 23.3    4 26:39 13:20   42:04 
    6 Larisa Schultz         F  49 Zimmerman         4   13:54 25.9    6 28:53 14:27   42:47