Duluth, MN
8/7/2021











                                                                                                                                   Page 1
Bike Duluth Festival Short Enduro
Spirit Mountain, Duluth, MN  8/7/21
Professional Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com


Place Bib Name                S Age City           St  Plc Stage1    Plc Stage2   Time
===== === =================== = === ============== ==  === ========= === ======== ========
    1 163 Alex Weber          M 25 Altoona        WI    1  4:28.77    2  3:18.76  7:47.53 
    2 151 Kevin Roussin       M 35 Marquette      MI    6  4:41.49    1  3:15.15  7:56.64 
    3 165 David Swanson       M 27 Duluth         MN    2  4:33.61    5  3:25.37  7:58.98 
    4 160 Travis Lompre       M 24 Houghton       MI    7  4:42.54    3  3:20.30  8:02.84 
    5 156 Aaron Mills         M 14 Rochester      MN    4  4:37.94    6  3:26.76  8:04.70 
    6 237 Teague Jackson      M 15 Minneapolis    MN    5  4:41.00    4  3:24.75  8:05.75 
    7 182 Brandon Stachewicz  M 19 Lakeville      MN    3  4:35.32    9  3:33.28  8:08.60 
    8 147 Guy Tuppo           M 35 Saint Paul     MN    8  4:44.10    8  3:30.07  8:14.17 
    9 140 Victor Anderson     M 21 Wausau         WI   11  4:45.56    7  3:29.70  8:15.26 
   10 137 Lucas Miller        M 19 Burnsville     MN   12  4:47.31   10  3:33.67  8:20.98 
   11 191 Aidan Cossette      M 16 Minneapolis    MN   10  4:45.33   12  3:36.60  8:21.93 
   12 144 Ty Haugh            M 14 Jordan         MN   16  4:56.02   11  3:34.43  8:30.45 
   13 194 Tyler Fischer       M 32 Bayport        MN   13  4:52.97   15  3:44.85  8:37.82 
   14 216 Lucas Fisher        M 16 Stillwater     MN    9  4:44.98   17  3:54.12  8:39.10 
   15 152 Bennett Clayton     M 14 Zionsville     IN   20  5:01.48   13  3:41.54  8:43.02 
   16 167 Joe Cornelius       M 50 Thief River Fa MN   23  5:04.43   16  3:51.65  8:56.08 
   17 139 Eddie Binsfeld      M 14 Loretto        MN   17  4:57.28   20  4:00.44  8:57.72 
   18 192 Tate Petrouski      M 13 Foley          MN   31  5:14.77   14  3:43.68  8:58.45 
   19 155 Will Delaney        M 32 Saint Michael  MN   15  4:53.76   22  4:07.45  9:01.21 
   20 135 Brett Engel         M 38 Elk River      MN   26  5:07.49   18  3:54.61  9:02.10 
   21 190 Gabriel Johnston    M 37 Minneapolis    MN   27  5:08.52   19  3:59.33  9:07.85 
   22 166 Jett Cornelius      M 13 Thief River Fa MN   18  4:57.60   24  4:10.73  9:08.33 
   23 153 Noah Loushin        M 17 Saint Paul     MN   14  4:53.51   29  4:16.00  9:09.51 
   24 134 Anders Burdick-Leva M 24 Osseo          MN   24  5:07.35   21  4:07.04  9:14.39 
   25 169 Sam Anderson        M 12 Minneapolis    MN   25  5:07.46   26  4:11.61  9:19.07 
   26 199 Derek Hanson        M 14 Stillwater     MN   21  5:02.55   32  4:22.24  9:24.79 
   27 181 Tai Warnke          M 15 Elk River      MN   32  5:16.77   23  4:09.48  9:26.25 
   28 170 Braydon McKibbon    M 14 Duluth         MN   22  5:04.25   36  4:27.92  9:32.17 
   29 189 Jack Christensen    M 15 Big Lake       MN   33  5:20.63   28  4:15.66  9:36.29 
   30  20 Jonah Regenold      M 11 Duluth         MN   30  5:11.70   33  4:25.01  9:36.71 
   31 141 Kellen Baker        M 13 Zionsville     IN   29  5:10.77   34  4:26.03  9:36.80 
   32 188 Kyle Christensen    M 50 Big Lake       MN   38  5:25.29   27  4:11.86  9:37.15 
   33 132 Beau Marcella-Wells M 14 Duluth         MN   35  5:23.39   30  4:16.26  9:39.65 
   34 196 Ben Most            M 14 Lake Elmo      MN   28  5:09.82   41  4:40.07  9:49.89 
   35 142 Luke Gerard         M 12 Duluth         MN   37  5:24.89   35  4:26.99  9:51.88 
   36 175 Bob Holte           M 51 Prescott       WI   34  5:22.02   37  4:31.60  9:53.62 
   37 150 Grant Powell        M 32 Minneapolis    MN   36  5:24.03   38  4:34.30  9:58.33 
   38 143 Daniel Pueringer    M 13 Duluth         MN   44  5:43.22   31  4:20.31 10:03.53 
   39 187 Zach Calles         M 34 Duluth         MN   40  5:28.33   42  4:41.31 10:09.64 
   40 233 Chase Beck          M 14 Saint Paul     MN   39  5:26.64   44  4:54.07 10:20.71 
   41 174 Tr Burdette         M 11 Saint Paul     MN   45  5:46.68   40  4:39.10 10:25.78 
   42 149 Jayden Kneisl       M 11 Duluth         MN   47  5:50.50   39  4:35.52 10:26.02 
   43 131 James Allison       M 12 Duluth         MN   42  5:33.64   45  4:58.27 10:31.91 
   44 172 Sam Eagle           M 13 Mantorville    MN   49  6:02.70   46  5:29.40 11:32.10 
   45 177 Jack Grundin        M 14 Rice Lake      WI   50  6:04.10   47  5:38.61 11:42.71 
   46 173 Luke Eagle          M 11 Mantorville    MN   51  6:04.57   49  5:44.56 11:49.13 
   47 138 David Arcus         M 61 Medford        WI   55  6:29.25   48  5:39.95 12:09.20 
   48 180 Terry Warnke        M 48 Elk River      MN   53  6:09.10   50  6:02.48 12:11.58 
   49 148 Michael Gilchrist   M 48 Hopkins        MN   63  8:24.22   25  4:10.97 12:35.19 
   50 168 Lucas Anderson      M  8 Duluth         MN   54  6:28.43   54  7:03.87 13:32.30 
   51 179 Jason Miller        M 45 Excelsior      MN   57  7:00.91   51  6:51.11 13:52.02 
   52 231 Justin Bucholz      M 34 Jordan         MN   58  7:14.68   52  7:02.07 14:16.75 
   53 193 Hudson Lueders      M 10 Saint Paul     MN   62  7:30.90   53  7:02.65 14:33.55 
   54 223 Austin Quale        M 11 Atwater        MN   46  5:49.73   56  8:48.51 14:38.24 
   55 157 Tallen Roussin      M 10                     60  7:23.87   55  7:16.45 14:40.32 
   56 161 Aarav Raheja        M 13 Saint Paul     MN   52  6:06.45   57 12:46.40 18:52.85 
      234 Levi Holtorf        M 11 Rochester      MN                 43  4:42.50          
      198 Justin Simila       M 38 Eveleth        MN   19  5:00.26                        
      133 Bill Walters        M 44 La Crosse      WI   41  5:33.00                        
      184 Cooper Sjodin       M 14 Mora           MN   43  5:35.50                        
      232 Andrew Simila       M 30 Chippewa Falls WI   48  5:57.44                        
      183 Lyndon Young        M 11 North Branch   MN   56  6:46.13                        
      176 Eric Grundin        M 65 Rice Lake      WI   59  7:15.84                        
      158 Dax Jones-Struckman M 13 Rochester      MN   61  7:23.88                        
      164 Eddy Rojas          M 15 Minneapolis    MN   64  9:45.60