Camp Ripley, MN
1/26/2023











                          Little Falls Flyers Ripley Nordic Ski Invitational
                                             Camp Ripley
                                           January 26, 2023
                                JUNIOR HIGH GIRLS - 2.8K (UNOFFICIAL)
   


---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

   1.  Brainerd MS                        
            79    78    73    68  (62)  =  298      
         Maev Storbakken, Sophia Lundy, Amelia Rademacher, Taylor Allen,
         Emelia Vanhorn
   2.  Fergus Falls                       
            80    74    67    60  (59)  =  281      
         Havilah Mcconn, Maura Rogness, Evelyn Versteeg, Olivia Budke,
         Lydia Uggerud
   3.  Bemidji                            
            72    71    53    50  (46)  =  246      
         Halle Aylesworth, Rylee Story, Eleanor Hodapp, Greta Frauenholtz,
         Claire Calvert
   4.  St. Cloud                          
            76    75    47    42  (40)  =  240      
         Lily Wilcox, Phoebe Hackensack, Nora Hackensack, Sydney Grimsely,
         Harper Peterson
   5.  Alexandria                         
            70    66    64    25  (22)  =  225      
         Ava Buboltz, Tahlia Rooney, Brinkley Schmid, Madeline Peterson,
         Finlee Monette
   6.  Little Falls                       
            77    57    43    37  (29)  =  214      
         Emma Larson, Elise Laflamme, Emily Oberton, Lily Grant, Emily Kulus
   7.  Sartell / Cathedral                
            69    61    49     9  =  188      
         Stella Holstrom, Katelyn Waldoch, Ava Lesniak, Claire Holstrom
   7.  Moorhead                           
            63    48    39    38  (35)  =  188      
         Emily Greiff, Edda Peterson, Lauren Rust, Elsa Pennington,
         Willow Deshayes
   9.  Mora                               
            65    52    24     0  =  141      
         Natalie Mcgaw, Elisabeth Larson, Emmaline Solomon, Ghost Skier 1
  10.  Sauk Rapids-Rice                   
            56    30    19    12  (10)  =  117      
         Faith Bogle, Emileyah Menden, Olivia Schaap, Sydney Bauer,
         Malena Bednark
  11.  St. John's Prep                    
            45    17    14     0  =   76      
         Lauren Martinson, Fergie Wherry, Teresa Nix, Ghost Skier 1
  12.  Detroit Lakes                      
            51     0     0     0  =   51      
         Elise Leff, Ghost Skier 1, Ghost Skier 2, Ghost Skier 3
  13.  Willmar                            
            18    11     3     0  =   32      
         Elianah Bradsteen, Vianney Barrera, Amariya Pahl, Ghost Skier 1
  14.  TrekNorth                          
             5     0     0     0  =    5      
         Sophie Barrett, Ghost Skier 1, Ghost Skier 2, Ghost Skier 3



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place No.  Name                      Grade Team                      Time      Time Back
===== ==== ========================= ===== ========================= ========= =========
    1  574 Havilah Mcconn                      7     Fergus Falls                 8:04.4           
    2  582 Maev Storbakken                     8     Brainerd MS                  8:04.7    0:00.3 
    3  595 Sophia Lundy                        8     Brainerd MS                  8:09.7    0:05.3 
    4  584 Emma Larson                         8     Little Falls                 8:30.6    0:26.2 
    5  578 Lily Wilcox                         8     St. Cloud                    8:31.8    0:27.4 
    6  596 Phoebe Hackensack                   6     St. Cloud                    8:35.5    0:31.2 
    7  603 Maura Rogness                       7     Fergus Falls                 8:43.1    0:38.7 
    8  608 Amelia Rademacher                   8     Brainerd MS                  8:47.6    0:43.2 
    9  594 Halle Aylesworth                    7     Bemidji                      8:52.6    0:48.2 
   10  579 Rylee Story                         7     Bemidji                      9:00.2    0:55.8 
   11  591 Ava Buboltz                         7     Alexandria                   9:03.4    0:59.0 
   12  588 Stella Holstrom                     8     Sartell / Cathedral          9:14.8    1:10.5 
   13  620 Taylor Allen                        8     Brainerd MS                  9:16.1    1:11.8 
   14  599 Evelyn Versteeg                     7     Fergus Falls                 9:16.9    1:12.5 
   15  612 Tahlia Rooney                       6     Alexandria                   9:22.0    1:17.6 
   16  587 Natalie Mcgaw                       7     Mora                         9:23.9    1:19.6 
   17  576 Brinkley Schmid                     6     Alexandria                   9:25.0    1:20.7 
   18  592 Emily Greiff                        8     Moorhead                     9:26.3    1:21.9 
   19  625 Emelia Vanhorn                      8     Brainerd MS                  9:27.5    1:23.1 
   20  586 Katelyn Waldoch                     8     Sartell / Cathedral          9:31.3    1:27.0 
   21  624 Olivia Budke                        7     Fergus Falls                 9:36.0    1:31.6 
   22  627 Lydia Uggerud                       7     Fergus Falls                 9:36.2    1:31.8 
   23  643 Miriam Mohrenweise                  6     Brainerd MS                  9:41.8    1:37.4 
   24  593 Elise Laflamme                      8     Little Falls                 9:47.8    1:43.4 
   25  583 Faith Bogle                         8     Sauk Rapids-Rice             9:51.9    1:47.5 
   26  636 Stella Museus                       6     Brainerd MS                  9:53.8    1:49.5 
   27  639 Barrett Larsen                      7     Fergus Falls                 9:57.0    1:52.6 
   28  611 Eleanor Hodapp                      8     Bemidji                     10:00.1    1:55.7 
   29  602 Elisabeth Larson                    8     Mora                        10:04.8    2:00.4 
   30  575 Elise Leff                          7     Detroit Lakes               10:14.7    2:10.3 
   31  623 Greta Frauenholtz                   8     Bemidji                     10:17.1    2:12.7 
   32  621 Ava Lesniak                         8     Sartell / Cathedral         10:19.1    2:14.7 
   33  601 Edda Peterson                       8     Moorhead                    10:20.4    2:16.0 
   34  606 Nora Hackensack                     8     St. Cloud                   10:21.8    2:17.4 
   35  648 Claire Calvert                      8     Bemidji                     10:25.1    2:20.7 
   36  580 Lauren Martinson                    8     St. John's Prep             10:28.5    2:24.1 
   37  656 Riley Nagel                         8     Brainerd MS                 10:34.1    2:29.7 
   38  609 Emily Oberton                       7     Little Falls                10:34.4    2:30.0 
   39  619 Sydney Grimsely                     7     St. Cloud                   10:48.3    2:44.0 
   40  635 Abigail Jenkins                     8     Bemidji                     10:52.8    2:48.4 
   41  633 Harper Peterson                     8     St. Cloud                   10:59.2    2:54.8 
   42  653 Lauren Rust                         8     Moorhead                    11:00.5    2:56.1 
   43  641 Elsa Pennington                     8     Moorhead                    11:03.5    2:59.1 
   44  616 Lily Grant                          7     Little Falls                11:05.1    3:00.8 
   45  659 Kennedy Famoso                      6     Brainerd MS                 11:06.3    3:01.9 
   46  657 Willow Deshayes                     7     Moorhead                    11:07.2    3:02.8 
   47  660 Isabelle Lawson                     7     Fergus Falls                11:11.2    3:06.9 
   48  658 Lydia Wichman                       7     Moorhead                    11:22.9    3:18.5 
   49  649 Maggie Lysne                        7     Fergus Falls                11:24.9    3:20.5 
   50  628 Isabelle Thibert                    8     Moorhead                    11:26.4    3:22.0 
   51  600 Emileyah Menden                     8     Sauk Rapids-Rice            11:27.2    3:22.8 
   52  647 Emily Kulus                         6     Little Falls                11:28.3    3:24.0 
   53  632 Annabel Louvar                      8     Bemidji                     11:37.5    3:33.2 
   54  646 Kiley Markuson                      8     Moorhead                    11:42.9    3:38.5 
   55  651 Lauren Thorson                      7     Fergus Falls                11:44.1    3:39.7 
   56  618 Madeline Peterson                   6     Alexandria                  11:48.7    3:44.3 
   57  613 Emmaline Solomon                    7     Mora                        11:48.9    3:44.6 
   58  654 Celia Smith                         7     Fergus Falls                11:58.0    3:53.7 
   59  640 Finlee Monette                      6     Alexandria                  11:59.4    3:55.0 
   60  614 Lela Hultgren                       8     Moorhead                    12:01.0    3:56.7 
   61  652 Aria Robertson                      8     Bemidji                     12:16.8    4:12.5 
   62  604 Olivia Schaap                       8     Sauk Rapids-Rice            12:21.9    4:17.5 
   63  577 Elianah Bradsteen                   9     Willmar                     12:22.1    4:17.7 
   64  598 Fergie Wherry                       7     St. John's Prep             12:22.4    4:18.0 
   65  655 Lucyah Spears                       8     Bemidji                     12:56.2    4:51.8 
   66  631 Olivia Bobick                       7     Little Falls                13:13.6    5:09.3 
   67  607 Teresa Nix                          7     St. John's Prep             13:17.9    5:13.5 
   68  638 Anna Vogel                          7     St. Cloud                   13:48.5    5:44.1 
   69  626 Sydney Bauer                        8     Sauk Rapids-Rice            13:53.7    5:49.3 
   70  597 Vianney Barrera                     7     Willmar                     14:11.4    6:07.0 
   71  622 Malena Bednark                      7     Sauk Rapids-Rice            14:27.8    6:23.4 
   72  637 Claire Holstrom                     6     Sartell / Cathedral         14:30.1    6:25.7 
   73  634 Rowan Zack                          6     Little Falls                14:42.9    6:38.6 
   74  661 Zoey Perrine                        8     Moorhead                    14:43.6    6:39.2 
   75  642 Anika Martinson                     8     Sauk Rapids-Rice            15:19.8    7:15.4 
   76  585 Sophie Barrett                      6     TrekNorth                   15:31.0    7:26.6 
   77  645 Annika Beierman                     7     Sauk Rapids-Rice            16:30.7    8:26.3 
   78  605 Amariya Pahl                        6     Willmar                     16:46.9    8:42.5 
   79  662 Julia Rokke                         8     Moorhead                    19:06.7   11:02.4