Biwabik, MN
2/7/2024











                                                                                                                                   Page 1
Section 7 Championships
 Relay Semi-Final Results
Giants Ridge  2/7/2024
Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com


Place Bib  Bib #_2 Name                         Grade S Team       Relayfi R    
===== ==== ======= ============================ ===== = ========== ======= = 
    1   59      59 Mark Goettel Ben Pilate            M DULUTH EAS   14:34 A Final
    2   56      56 Aksel Skustad Silas Solum          M ELY          14:39 A Final
    3   58      58 Aj Mattson Elijah Smith            M TWO HARBOR   17:06 A Final
    4   60      60 Gavin Johnson Zane Poenix          M GRAND RAPI   17:07   
    5   57      57 Joel Knight Hans Bettendorf        M PROCTOR/HE   17:51   

                                                                                                                                   Page 1
Section 7 Championships
 Relay Semi-Final Results
Giants Ridge  2/7/2024
Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com


Place Bib  Bib #_2 Name                         Grade S Team       Relayfi R    
===== ==== ======= ============================ ===== = ========== ======= = 
    1   63      63 Owen Szoka Ben Mulford             M MORA         15:54 A Final
    2   64      64 Michael Kruse Emmet Prosen         M CEC          16:04 A Final
    3   61      61 Luke Rosholt Isaac Schroeder       M DENFELD      16:17 A Final
    4   62      62 Kyle Ehrenrei Jonah Greensmi       M MARSHALL     18:17   
                                                                                                                                   Page 1
Section 7 Championships
 Relay Final Results
Giants Ridge  2/7/2024
Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com


Place Bib  Bib #_2 Name                         Grade S Team       Relayfi Point  State  
===== ==== ======= ============================ ===== = ========== ======= ===== ======
    1   56      56 Aksel Skustad Silas Solum          M ELY          14:48   159  Team
    2   59      59 Mark Goettel Ben Pilate            M DULUTH EAS   15:02   156  Team
    3   63      63 Owen Szoka Ben Mulford             M MORA         15:57   153  Relay/Sprint
    4   64      64 Michael Kruse Emmet Prosen         M CEC          16:14   150 
    5   61      61 Luke Rosholt Isaac Schroeder       M DENFELD      16:31   147 
    6   58      58 Aj Mattson Elijah Smith            M TWO HARBOR   17:58   144 

                                                                                                                                   Page 1