Hyland Park Reserve, MN
2/7/2024











                                                                       
 
                            SKATE RESULTS - BOYS
 
 Place Bib  Name                   Grade Team                Classic  Skate   Both      Pts State    
 ===== ==== ====================== ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1  513 Reid Binsfeld             12 Park Center/totino  14:38    14:33.4   29:11.4  80   IND 
     2  507 Nathan Taylor             12 Blaine              14:48    14:53.0   29:41.0  79   TEA 
     3  510 Will Campbell             12 Rogers              15:36    14:50.6   30:26.6  78   TEA 
     4  522 AJ Back                   12 Rogers              15:46    14:47.9   30:33.9  77   TEA 
     5  509 Jack Jendro               12 Andover             15:33    15:19.4   30:52.4  76   IND 
     6  506 Quinlan  Rundquist        11 Osseo               15:40    15:18.8   30:58.8  75   IND 
     7  542 Henry Pulling             12 Rogers              15:57    15:05.2   31:02.2  74   TEA 
     8  511 Kenton Prudhomme          11 Maple Grove         15:38    15:26.7   31:04.7  73   IND 
     9  525 Matthew Trzynka           12 Osseo               16:31    15:24.0   31:55.0  72       
    10  523 Sam Kyes                  10 Champlin Park       16:05    16:18.5   32:23.5  71       
    11  534 Tyler Bargman             12 Blaine              16:52    15:56.6   32:48.6  70   TEA 
    12  552 Connor Bialka             12 Blaine              16:37    16:15.6   32:52.6  69   TEA 
    13  524 Ian Miller                12 Blaine              16:54    16:20.0   33:14.0  68   TEA 
    14  532 Charlie Hibbs             12 Champlin Park       16:28    17:03.6   33:31.6  67       
    15  564 Reece Miller              8T Blaine              17:04    17:13.1   34:17.1  66   TEA 
    16  543 Blake Frazer              10 Champlin Park       18:08    17:02.0   35:10.0  65       
    17  514 Jack Larsen               8T St. Cloud Apollo    18:39    16:31.3   35:10.3  64       
    18  505 Levi Stevens              10 Anoka               18:25    16:56.5   35:21.5  63       
    19  502 Connor Morari             12 Champlin Park       18:14    18:13.5   36:27.5  62       
    20  517 Eli Schmitz               12 Anoka               18:30    18:15.3   36:45.3  61       
    21  516 Jack Bouley               10 Elk River/zimmerman 18:45    18:09.1   36:54.1  60       
    22  512 Cody Edman                11 Elk River/zimmerman 18:37    18:29.2   37:06.2  59       
    23  535 Eli Sutton                11 St. Cloud Apollo    20:00    17:14.7   37:14.7  58       
    24  501 Blake Anderson            12 Parnassus           18:28    18:48.4   37:16.4  57       
    25  519 Kellen Koland             10 Maple Grove         19:11    18:08.6   37:19.6  56       
    26  540 David Kochenderfer        12 Maple Grove         19:24    18:11.1   37:35.1  55       
    27  556 Cameron Dorst             10 Anoka               18:48    19:10.8   37:58.8  54       
    28  504 Joshua Hyatt              10 Coon Rapids         19:45    18:18.1   38:03.1  53       
    29  545 Logan  Boekhoff           10 Osseo               19:49    18:21.9   38:10.9  52       
    30  550 Lucas Couzens             9T St. Cloud Apollo    20:12    18:06.1   38:18.1  51       
    31  515 Allen Wing                10 Coon Rapids         19:48    18:31.4   38:19.4  50       
    32  560 Asher Ziemke              11 Maple Grove         19:36    18:47.2   38:23.2  49       
    33  549 Nicholas Reiland          11 Coon Rapids         19:34    18:52.3   38:26.3  48       
    34  526 Matthew Misko             10 Park Center/totino  19:27    19:00.1   38:27.1  47       
    35  518 Ronan Lander              12 Parnassus           19:29    19:05.6   38:34.6  46       
    36  528 Aric Miller               9T Andover             19:54    18:41.2   38:35.2  45       
    37  563 Will Aumer                12 Champlin Park       18:48    19:47.3   38:35.3  44       
    38  537 Joey  Mattson             10 Osseo               19:48    18:56.5   38:44.5  43       
    39  554 Titus Fredman             11 Rogers              19:31    19:30.2   39:01.2  42   TEA 
    40  557 Lumi  Somero              11 Osseo               19:50    19:11.4   39:01.4  41       
    41  529 Justin Bauer              10 Coon Rapids         21:17    18:06.5   39:23.5  40       
    42  536 Vinny Patullo             8T Elk River/zimmerman 20:06    19:22.9   39:28.9  39       
    43  539 Connor Dow                12 Anoka               19:56    19:42.8   39:38.8  38       
    44  565 Spencer Feyo              8T Rogers              19:51    19:51.6   39:42.6  37   TEA 
    45  520 Andres Sandoval           10 St. Cloud Apollo    21:23    18:38.4   40:01.4  36       
    46  541 Tyler Flippen             9T Andover             19:59    20:33.6   40:32.6  35       
    47  531 Karson Schmidt            8T Parnassus           20:15    20:29.1   40:44.1  34       
    48  508 Ryland Silbernick         8T Sauk Rapids-Rice    21:32    19:29.5   41:01.5  33       
    49  544 Dylan Olson               12 Park Center/totino  21:33    19:58.2   41:31.2  32       
    50  553 Lars Oredson              9T Andover             21:05    20:30.8   41:35.8  31       
    51  551 Cole Shoultz              10 Elk River/zimmerman 21:41    19:57.4   41:38.4  30       
    52  547 Erik Larsen               8T Parnassus           20:09    22:07.9   42:16.9  29       
    53  521 Patrick Eichers           10 Sauk Rapids-Rice    27:54    19:19.0   47:13.0  28       
    54  546 Jedd Fehr                 12 Maple Grove         21:23    20:59.8   42:22.8  27       
    55  538 Jeremiah Somers           12 Park Center/totino  21:03    21:44.2   42:47.2  26       
    56  558 Riley Warren              10 Anoka               21:57    22:06.8   44:03.8  25       
    57  568 Alex Walk                 12 St. Cloud Apollo    22:21    22:35.3   44:56.3  24       
    58  561 Connor Herbranson         8T Parnassus           22:27    23:11.3   45:38.3  23       
    59  555 Alex Ostendorf            12 Sauk Rapids-Rice    27:42    23:31.8   51:13.8  22       
    60  566 Will Courchane            10 Park Center/totino  27:01    25:21.0   52:22.0  21       
    61  533 Braxton  Schmidt          10 Sauk Rapids-Rice    28:14    25:47.4   54:01.4  20       
    62  567 Jacob Thoen               10 Coon Rapids         34:53    27:42.2   62:35.2  19       
    2/07/2024  2:45PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com