Duluth, MN
2/1/2024











                                                                                                                                   Page 1
Duluth East Invite
3k Freestyle Results Junior High Girls
Spirit Mountain  2/1/2024
Results by Duluth Timing & Events - duluthtiming.com

Place Team/Plc Bib  Name                  Grd S Team            Time     Pace

===== ======== ==== ===================   === = =============   ======== ========
    1   1/12    210 Freya Capps             8 F DULUTH EAST       7:34.8  2:32 
    2   1/9     207 Clara Thibodeau         7 F MARSHALL          7:48.5  2:37 
    3   2/12    212 Kate Johnson            8 F DULUTH EAST       8:04.3  2:42 
    4   1/3     208 Ezme Mundell            6 F COOK COUNTY       8:07.0  2:43 
    5   1/14    222 Mattie Lindsay          8 F ELY               8:10.4  2:44 
    6   2/14    214 Addison Kannas          7 F ELY               8:19.5  2:47 
    7   3/14    209 Ivy Ohlhauser           7 F ELY               8:26.0  2:49 
    8   1/5     227 Maddie Linn             8 F TWO HARBORS       8:27.1  2:50 
    9   1/3     202 Mylah Murphin           7 F MESABIEAST        8:29.0  2:50 
   10   2/9     228 Lucia Lozano            7 F MARSHALL          8:33.1  2:51 
   11   1/1     203 Berit Johnson           7 F PROCTOR/HERMAN    8:36.9  2:53 
   12   4/14    248 Cora Brekke             7 F ELY               8:44.5  2:55 
   13   5/14    236 Selam Houle             8 F ELY               8:45.6  2:56 
   14   6/14    246 Maddie Johnson          7 F ELY               8:51.7  2:58 
   15   3/9     219 Callia Karr             8 F MARSHALL          8:54.1  2:59 
   16   7/14    254 Siiri Nelson            7 F ELY               9:10.4  3:04 
   17   1/3     204 Lauren Rauzi            8 F GRAND RAPIDS      9:11.2  3:04 
   18   1/6     206 Cossette Stenberg       7 F MORA              9:12.5  3:05 
   19   8/14    264 Lucy Dunn               8 F ELY               9:14.1  3:05 
   20   4/9     247 Vyla Morton             7 F MARSHALL          9:21.6  3:08 
   21   3/12    226 Eliza Bauerkemper       8 F DULUTH EAST       9:26.0  3:09 
   22   2/5     234 Grace Dean              7 F TWO HARBORS       9:26.8  3:09 
   23   4/12    243 Linnea Hedin            7 F DULUTH EAST       9:30.6  3:11 
   24   9/14    261 Stella Koivisto         8 F ELY               9:31.6  3:11 
   25  10/14    268 Miriam Messerschmid     7 F ELY               9:33.0  3:11 
   26   2/3     217 Teresa Seeber           7 F MESABIEAST        9:34.9  3:12 
   27  11/14    229 Brynn Larson            7 F ELY               9:39.6  3:14 
   28  12/14    259 Katy Brophy             7 F ELY               9:51.4  3:18 
   29   5/9     231 Nina McCourtney         7 F MARSHALL          9:52.0  3:18 
   30   2/3     211 Lindy Dix               6 F COOK COUNTY       9:55.8  3:19 
   31   5/12    235 Leona Luokkala-Schm     9 F DULUTH EAST       9:58.4  3:20 
   32   2/3     216 Karly Schrapf           8 F GRAND RAPIDS     10:00.2  3:21 
   33   1/6     201 Kaja Jansen             8 F NORTHSTAR ACAD   10:02.7  3:21 
   34  13/14    266 Bela Moskowitz          8 F ELY              10:18.6  3:27 
   35   2/6     230 Norah Herzog            7 F MORA             10:18.9  3:27 
   36   6/12    257 Aleta Kimber            9 F DULUTH EAST      10:26.7  3:29 
   37   3/3     220 Gianna Seeber           9 F MESABIEAST       10:27.1  3:30 
   38   3/3     223 Chloe Hammerlund        8 F GRAND RAPIDS     10:34.2  3:32 
   39   1/1     233 Elizabeth Cunningha     7 F CEC              10:38.0  3:33 
   40   7/12    258 Jacqueline Brock       10 F DULUTH EAST      10:43.1  3:35 
   41   8/12    237 Georgia Burris          7 F DULUTH EAST      10:49.3  3:37 
   42   3/6     252 Mary Gunderson          7 F MORA             10:56.7  3:39 
   43   3/3     225 Leah Belmore            9 F COOK COUNTY      10:57.1  3:40 
   44   3/5     241 Aili Gischia           11 F TWO HARBORS      10:59.3  3:40 
   45   4/6     242 Elizabeth McKinnon      7 F MORA             11:02.1  3:41 
   46   1/2     205 Kailey Vega             9 F DENFELD          11:03.1  3:42 
   47   2/2     213 Milla Beldo            12 F DENFELD          11:03.3  3:42 
   48  14/14    269 Sydney Cooley-Krame     8 F ELY              11:10.5  3:44 
   49   9/12    262 Violet Marcusen         8 F DULUTH EAST      11:23.2  3:48 
   50   5/6     224 Willow Schwendeman      7 F MORA             11:26.6  3:49 
   51   6/9     260 Ella Hadiaris           9 F MARSHALL         11:39.5  3:54 
   52   2/6     215 Abby Breitkreutz        8 F NORTHSTAR ACAD   11:43.2  3:55 
   53   6/6     240 Emmaline Solomon        8 F MORA             11:47.1  3:56 
   54   7/9     256 Heather Lyttle          8 F MARSHALL         11:53.5  3:58 
   55   3/6     221 Lola Schaefer           8 F NORTHSTAR ACAD   12:06.8  4:03 
   56   4/5     244 Britta Myers            7 F TWO HARBORS      12:06.8  4:03 
   57   4/6     245 Raini Raichel           7 F NORTHSTAR ACAD   12:25.3  4:09 
   58   5/6     232 Anna Raichel            7 F NORTHSTAR ACAD   12:41.7  4:14 
   59  10/12    249 Elsie Ascheman          8 F DULUTH EAST      12:48.6  4:17 
   60   8/9     251 Indie Goodman           7 F MARSHALL         13:02.0  4:21 
   61  11/12    265 Neve Pospisil           8 F DULUTH EAST      13:09.5  4:24 
   62  12/12    267 Florence Ridenour       8 F DULUTH EAST      13:20.1  4:27 
   63   5/5     253 Kennedy Gilbert        10 F TWO HARBORS      14:48.6  4:57 
   64   6/6     250 Bristol Frahm           6 F NORTHSTAR ACAD   15:36.5  5:13 
   65   9/9     263 Brooke Tonkin           8 F MARSHALL         16:07.5  5:23