Elm Creek Park Reserve, MN
2/9/2024











                                                                      
 
                            SKATE RESULTS - BOYS
 
 Place Bib  Name                     Grade Team                Classic  Skate   Both      Pts State    
 ===== ==== ======================== ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1  605 Anders Westanmo             11 Bloomington Jeffers 12:10    13:04.0   25:14.0  80   TEA 
     2  609 Jace  Haerter               11 Edina               12:22    12:56.1   25:18.1  79   TEA 
     3  610 Sam Scott                   12 Southwest           12:43    13:56.5   26:39.5  78   IND 
     4  618 Everett Olson               10 Edina               13:19    13:53.3   27:12.3  77   TEA 
     5  615 Ian Klein                   12 Bloomington Jeffers 13:35    13:47.6   27:22.6  76   TEA 
     6  606 Peter Hackney               9T Minnetonka          13:36    13:54.4   27:30.4  75   IND 
     7  601 Bennett Adams               12 Chaska/chanhassen   13:58    13:34.6   27:32.6  74   IND 
     8  619 Blake Chester               11 Eden Prairie        13:49    13:59.7   27:48.7  73   IND 
     9  621 Nathan  Sanga               10 Washburn            13:38    14:26.4   28:04.4  72       
    10  603 Finn Sheeley                11 Richfield           13:44    14:24.7   28:08.7  71       
    11  627 Ben Fosmer                  11 Eden Prairie        13:58    14:21.8   28:19.8  70       
    12  608 Cooper Pappajohn-Goldade    10 Washburn            14:04    14:18.0   28:22.0  69       
    13  622 Finnian Adams               10 Chaska/chanhassen   13:45    14:37.1   28:22.1  68       
    14  623 James Marquadt              10 Washburn            13:54    14:28.5   28:22.5  67       
    15  626 Charlie Green               12 Edina               14:20    14:37.9   28:57.9  66   TEA 
    16  612 Jack Malec                  11 Minnetonka          14:19    14:43.4   29:02.4  65       
    17  628 Zach Tapjna                 11 Bloomington Jeffers 14:55    14:12.5   29:07.5  64   TEA 
    18  643 Wells Darst Rice            9T Washburn            14:10    14:58.9   29:08.9  63       
    19  646 Logan Young                 10 Bloomington Jeffers 14:42    14:27.8   29:09.8  62   TEA 
    20  642 Mathew Berge                12 Eden Prairie        14:46    14:28.3   29:14.3  61       
    21  613 Henrick Engstrom            8T Southwest           15:28    14:16.2   29:44.2  60       
    22  633 Nolan Sutter                12 Chaska/chanhassen   14:31    15:20.4   29:51.4  59       
    23  645 Tavin Koenig                11 Eden Prairie        14:51    15:08.3   29:59.3  58       
    24  602 Isaac Hays                  11 Mound Westonka      14:55    15:05.0   30:00.0  57       
    25  607 Colin Hokanson              11 Burnsville/shakopee 14:47    15:47.9   30:34.9  56       
    26  629 Hingfon Kong                11 Minnetonka          14:42    16:00.4   30:42.4  55       
    27  620 Kyle Messner                11 Burnsville/shakopee 15:08    15:58.6   31:06.6  54       
    28  639 Riley Cox                   9T Southwest           15:15    15:53.7   31:08.7  53       
    29  652 Kai Mizuno                  10 Washburn            15:19    15:51.9   31:10.9  52       
    30  634 Patrick Alstatt             10 Bloomington Jeffers 15:28    15:55.0   31:23.0  51   TEA 
    31  640 Anders Leighton             12 Minnetonka          16:03    15:31.5   31:34.5  50       
    32  624 Olyn Raleigh                12 Southwest           16:21    15:17.5   31:38.5  49       
    33  653 Toby Lang                   10 Minnetonka          16:05    15:36.1   31:41.1  48       
    34  635 Andrew  Gump                12 Edina               15:59    15:55.1   31:54.1  47   TEA 
    35  655 Andrew Hartmann             10 Edina               15:33    16:21.9   31:54.9  46   TEA 
    36  650 Keenan Moriarty             10 Southwest           15:40    16:24.5   32:04.5  45       
    37  616 Miles Lund                  11 Mound Westonka      15:43    16:34.2   32:17.2  44       
    38  637 Trentyn Coleman             12 Burnsville/shakopee 16:00    16:55.4   32:55.4  43       
    39  644 Leif Hagen                  10 Mound Westonka      17:23    16:24.1   33:47.1  42       
    40  630 Adam Schaeffer              10 Burnsville/shakopee 16:31    17:18.3   33:49.3  41       
    41  649 Mitchell Blenkush           11 Burnsville/shakopee 17:02    16:48.1   33:50.1  40       
    42  631 Tor Erdahl                  11 Mound Westonka      17:44    17:16.6   35:00.6  39       
    43  614 Cameron Spencer             11 Richfield           17:22    17:57.9   35:19.9  38       
    44  625 Ben  Geadelmann             9T Holy Family         17:47    18:11.0   35:58.0  37       
    45  604 Philip Olson                11 Holy Family         17:39    18:40.4   36:19.4  36       
    46  617 Henry Lisko                 11 Holy Family         18:17    18:42.0   36:59.0  35       
    47  636 Peter Weiss                 10 Richfield           19:18    18:49.1   38:07.1  34       
    48  647 Clark Hanson                12 Mound Westonka      19:43    20:19.9   40:02.9  33       
    49  651 Ben Comeau                  10 Richfield           20:34    20:35.3   41:09.3  32       
    50  632 Alex Spencer                10 Richfield           24:58    23:53.1   48:51.1  31       
    2/06/2024  2:14PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com