Elm Creek Park Reserve, MN
2/9/2024











                                                        
 
                           CLASSIC RESULTS - GIRLS
 
 Place Bib  Name                      Grade Team                      Time    Lane    
 ===== ==== ========================= ===== ========================= ======= ==== 
     1  517 Evie Malec                   9T Minnetonka                14:05.3    1 
     2  509 Nina Fedje                   12 Minnetonka                14:30.4    2 
     3  501 Chloe Angerman               11 Washburn                  14:38.5    3 
     4  521 Elin  Hartmann               12 Edina                     15:00.0    1 
     5  506 Zoe Sumner                   11 Southwest                 15:00.7    2 
     6  513 Maddie Gray                  12 Bloomington Jefferson/ken 15:02.7    3 
     7  512 Ciara Thatcher               10 Washburn                  15:03.1    1 
     8  526 Zoe Wagner                   10 Washburn                  15:03.5    2 
     9  520 Tessa Dahlquist              10 Southwest                 15:07.9    3 
    10  532 Elizabeth Weider             12 Minnetonka                15:10.3    1 
    11  510 Kaelyn Ambuehl               12 Burnsville/shakopee       15:13.5    2 
    12  529 Caroline Haag                12 Bloomington Jefferson/ken 15:18.0    3 
    13  508 Avery  Rich                  10 Bloomington Jefferson/ken 15:35.3    1 
    14  531 Sophie Sannes-Eckhoff        12 Edina                     15:35.6    2 
    15  504 Helen Chu                    10 Edina                     15:36.1    3 
    16  528 Ella Makosky                 10 Southwest                 16:07.6    1 
    17  516 Leah Nelson                  10 Chaska/chanhassen         16:30.9    2 
    18  545 Anatalya Graham              10 Southwest                 16:37.0    3 
    19  542 Greta Hedman                 11 Washburn                  16:45.2    1 
    20  551 Astrid Myhre                 12 Washburn                  16:51.6    2 
    21  507 Alyssa Ehler                 12 Eden Prairie              17:00.5    3 
    22  540 Allie Moran                  11 Southwest                 17:04.2    1 
    23  519 Ava Muilenberg               10 Eden Prairie              17:05.9    2 
    24  534 Stella Swanson               9T Minnetonka                17:07.6    3 
    25  502 Katelyn Farm                 11 Chaska/chanhassen         17:11.2    1 
    26  535 Erika Forsyth                10 Eden Prairie              17:11.9    2 
    27  524 Mandy Trnka                  11 Eden Prairie              17:17.5    3 
    28  538 Sadie  Eicher                11 Edina                     17:20.5    2 
    29  537 Jamie Drewitz                12 Bloomington Jefferson/ken 17:20.6    1 
    30  522 Kira Theng                   12 Burnsville/shakopee       17:51.7    3 
    31  550 Vivian Khrin                 10 Bloomington Jefferson/ken 18:00.6    1 
    32  554 Fraya Dahl                   8T Eden Prairie              18:13.0    2 
    33  525 Sidney Fuhr                  11 Chaska/chanhassen         18:18.9    3 
    34  530 Jane McGuire                 11 Burnsville/shakopee       18:29.4    1 
    35  552 Mari  Hegrenes               11 Edina                     18:38.6    2 
    36  539 Clara Gardepy                9T Chaska/chanhassen         18:51.3    3 
    37  527 Ava Daum                     10 Mound Westonka            18:53.9    1 
    38  543 Mackenzie Kinney             12 Burnsville/shakopee       19:23.8    2 
    39  553 Mallory Romenesko            10 Chaska/chanhassen         19:39.5    3 
    40  547 Anna Zebrev                  10 Burnsville/shakopee       19:57.3    1 
    41  541 Camryn  Smith                8T Mound Westonka            20:14.5    2 
    42  548 Elise Hays                   8T Mound Westonka            20:20.6    3 
    43  518 Rose Thompson                10 Richfield                 21:25.1    1 
    44  511 Marina Amigon                12 Richfield                 21:26.6    2 
    45  515 Phoebe Johnson               12 Holy Family               22:12.8    3 
    46  546 Riley Pudwill                12 Minnetonka                22:17.1    1 
    47  503 Keenan Olsen                 12 Holy Family               22:22.9    2 
    48  505 Ingrid Wulf                  12 Mound Westonka            25:01.3    3 
    49  533 Elizabeth Hernandez          10 Richfield                 26:26.0    1 
    50  523 Abigail Pawelek              11 Holy Family               26:48.1    2 
    2/06/2024  9:47AM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org