Elm Creek Park Reserve, MN
2/9/2024











 
                            BOYS PURSUIT - GATES
 
 Place Bib  Name               Grade Team                           Classic Lane    
 ===== ==== ================== ===== ============================== ======= ==== 
     1  605 Anders Westanmo       11 Bloomington Jefferson/kennedy  12:10.8    1 
     2  609 Jace  Haerter         11 Edina                          12:22.2    2 
     3  610 Sam Scott             12 Southwest                      12:43.8    3 
     4  618 Everett Olson         10 Edina                          13:19.1    1 
     5  611 Dylan Little          10 Eden Prairie                   13:34.1    2 
     6  615 Ian Klein             12 Bloomington Jefferson/kennedy  13:35.7    3 
     7  606 Peter Hackney         9T Minnetonka                     13:36.1    1 
     8  621 Nathan  Sanga         10 Washburn                       13:38.4    2 
     9  603 Finn Sheeley          11 Richfield                      13:44.3    3 
    10  622 Finnian Adams         10 Chaska/chanhassen              13:45.4    1 
    11  619 Blake Chester         11 Eden Prairie                   13:49.9    2 
    12  623 James Marquadt        10 Washburn                       13:54.6    3 
    13  627 Ben Fosmer            11 Eden Prairie                   13:58.8    2 
    14  601 Bennett Adams         12 Chaska/chanhassen              13:58.9    1 
    15  608 Cooper Pappajohn-G    10 Washburn                       14:04.3    3 
    16  643 Wells Darst Rice      9T Washburn                       14:10.8    1 
    17  612 Jack Malec            11 Minnetonka                     14:19.6    2 
    18  626 Charlie Green         12 Edina                          14:20.3    3 
    19  633 Nolan Sutter          12 Chaska/chanhassen              14:31.2    1 
    20  629 Hingfon Kong          11 Minnetonka                     14:42.1    3 
    21  646 Logan Young           10 Bloomington Jefferson/kennedy  14:42.7    2 
    22  642 Mathew Berge          12 Eden Prairie                   14:46.2    1 
    23  607 Colin Hokanson        11 Burnsville/shakopee            14:47.9    2 
    24  645 Tavin Koenig          11 Eden Prairie                   14:51.2    3 
    25  602 Isaac Hays            11 Mound Westonka                 14:55.3    2 
    26  628 Zach Tapjna           11 Bloomington Jefferson/kennedy  14:55.7    1 
    27  620 Kyle Messner          11 Burnsville/shakopee            15:08.1    3 
    28  639 Riley Cox             9T Southwest                      15:15.4    1 
    29  652 Kai Mizuno            10 Washburn                       15:19.2    2 
    30  634 Patrick Alstatt       10 Bloomington Jefferson/kennedy  15:28.8    3 
    31  613 Henrick Engstrom      8T Southwest                      15:28.9    1 
    32  655 Andrew Hartmann       10 Edina                          15:33.2    2 
    33  650 Keenan Moriarty       10 Southwest                      15:40.0    3 
    34  616 Miles Lund            11 Mound Westonka                 15:43.7    1 
    35  635 Andrew  Gump          12 Edina                          15:59.2    2 
    36  637 Trentyn Coleman       12 Burnsville/shakopee            16:00.5    3 
    37  640 Anders Leighton       12 Minnetonka                     16:03.9    1 
    38  653 Toby Lang             10 Minnetonka                     16:05.8    2 
    39  624 Olyn Raleigh          12 Southwest                      16:21.6    3 
    40  630 Adam Schaeffer        10 Burnsville/shakopee            16:31.7    1 
    41  649 Mitchell Blenkush     11 Burnsville/shakopee            17:02.0    2 
    42  614 Cameron Spencer       11 Richfield                      17:22.7    3 
    43  644 Leif Hagen            10 Mound Westonka                 17:23.4    1 
    44  604 Philip Olson          11 Holy Family                    17:39.4    2 
    45  631 Tor Erdahl            11 Mound Westonka                 17:44.7    3 
    46  625 Ben  Geadelmann       9T Holy Family                    17:47.2    1 
    47  617 Henry Lisko           11 Holy Family                    18:17.7    2 
    48  636 Peter Weiss           10 Richfield                      19:18.5    3 
    49  647 Clark Hanson          12 Mound Westonka                 19:43.0    1 
    50  651 Ben Comeau            10 Richfield                      20:34.5    2 
    51  632 Alex Spencer          10 Richfield                      24:58.8    3 
    2/06/2024 10:26AM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.MSHSL.org