Elm Creek Park Reserve, MN
2/9/2024











                                                               
 
                            SKATE RESULTS - GIRLS
 
 Place Bib  Name                                Grade Team                Classic  Skate   Both      Pts State    
 ===== ==== =================================== ===== =================== ======== ======= ========= === ===== 
     1  517 Evie Malec                             9T Minnetonka          14:05    15:17.3   29:22.3  80   TEA 
     2  509 Nina Fedje                             12 Minnetonka          14:30    14:57.6   29:27.6  79   TEA 
     3  501 Chloe Angerman                         11 Washburn            14:38    15:04.8   29:42.8  78   TEA 
     4  526 Zoe Wagner                             10 Washburn            15:03    15:10.3   30:13.3  77   TEA 
     5  513 Maddie Gray                            12 Bloomington Jeffers 15:02    15:15.4   30:17.4  76   IND 
     6  521 Elin  Hartmann                         12 Edina               15:00    15:19.3   30:19.3  75   IND 
     7  512 Ciara Thatcher                         10 Washburn            15:03    15:23.1   30:26.1  74   TEA 
     8  532 Elizabeth Weider                       12 Minnetonka          15:10    15:17.1   30:27.1  73   TEA 
     9  510 Kaelyn Ambuehl                         12 Burnsville/shakopee 15:13    15:23.0   30:36.0  72   IND 
    10  506 Zoe Sumner                             11 Southwest           15:00    15:41.5   30:41.5  71   IND 
    11  520 Tessa Dahlquist                        10 Southwest           15:07    15:46.0   30:53.0  70       
    12  508 Avery  Rich                            10 Bloomington Jeffers 15:35    15:30.0   31:05.0  69       
    13  529 Caroline Haag                          12 Bloomington Jeffers 15:18    17:03.1   32:21.1  68       
    14  504 Helen Chu                              10 Edina               15:36    16:54.5   32:30.5  67       
    15  531 Sophie Sannes-Eckhoff                  12 Edina               15:35    16:56.3   32:31.3  66       
    16  528 Ella Makosky                           10 Southwest           16:07    16:49.1   32:56.1  65       
    17  551 Astrid Myhre                           12 Washburn            16:51    16:40.1   33:31.1  64   TEA 
    18  516 Leah Nelson                            10 Chaska/chanhassen   16:30    17:03.5   33:33.5  63       
    19  502 Katelyn Farm                           11 Chaska/chanhassen   17:11    16:30.2   33:41.2  62       
    20  534 Stella Swanson                         9T Minnetonka          17:07    16:41.6   33:48.6  61   TEA 
    21  545 Anatalya Graham                        10 Southwest           16:37    17:33.6   34:10.6  60       
    22  535 Erika Forsyth                          10 Eden Prairie        17:11    17:00.3   34:11.3  59       
    23  507 Alyssa Ehler                           12 Eden Prairie        17:00    17:20.1   34:20.1  58       
    24  542 Greta Hedman                           11 Washburn            16:45    17:36.5   34:21.5  57   TEA 
    25  538 Sadie  Eicher                          11 Edina               17:20    17:17.7   34:37.7  56       
    26  519 Ava Muilenberg                         10 Eden Prairie        17:05    17:41.1   34:46.1  55       
    27  524 Mandy Trnka                            11 Eden Prairie        17:17    17:32.8   34:49.8  54       
    28  537 Jamie Drewitz                          12 Bloomington Jeffers 17:20    17:54.7   35:14.7  53       
    29  540 Allie Moran                            11 Southwest           17:04    18:17.9   35:21.9  52       
    30  554 Fraya Dahl                             8T Eden Prairie        18:13    17:11.2   35:24.2  51       
    31  525 Sidney Fuhr                            11 Chaska/chanhassen   18:18    17:51.6   36:09.6  50       
    32  539 Clara Gardepy                          9T Chaska/chanhassen   18:51    17:33.9   36:24.9  49       
    33  522 Kira Theng                             12 Burnsville/shakopee 17:51    19:06.5   36:57.5  48       
    34  550 Vivian Khrin                           10 Bloomington Jeffers 18:00    19:26.0   37:26.0  47       
    35  552 Mari  Hegrenes                         11 Edina               18:38    19:04.0   37:42.0  46       
    36  530 Jane McGuire                           11 Burnsville/shakopee 18:29    19:39.4   38:08.4  45       
    37  553 Mallory Romenesko                      10 Chaska/chanhassen   19:39    19:22.6   39:01.6  44       
    38  543 Mackenzie Kinney                       12 Burnsville/shakopee 19:23    19:48.0   39:11.0  43       
    39  527 Ava Daum                               10 Mound Westonka      18:53    20:52.3   39:45.3  42       
    40  541 Camryn  Smith                          8T Mound Westonka      20:14    19:55.9   40:09.9  41       
    41  548 Elise Hays                             8T Mound Westonka      20:20    19:52.0   40:12.0  40       
    42  547 Anna Zebrev                            10 Burnsville/shakopee 19:57    21:19.6   41:16.6  39       
    43  518 Rose Thompson                          10 Richfield           21:25    21:47.3   43:12.3  38       
    44  503 Keenan Olsen                           12 Holy Family         22:22    22:01.1   44:23.1  37       
    45  546 Riley Pudwill                          12 Minnetonka          22:17    22:06.7   44:23.7  36   TEA 
    46  511 Marina Amigon                          12 Richfield           21:26    23:22.7   44:48.7  35       
    47  515 Phoebe Johnson                         12 Holy Family         22:12    22:48.4   45:00.4  34       
    48  533 Elizabeth Hernandez                    10 Richfield           26:26    23:55.0   50:21.0  33       
    49  505 Ingrid Wulf                            12 Mound Westonka      25:01    25:22.2   50:23.2  32       
    50  523 Abigail Pawelek                        11 Holy Family         26:48    25:31.3   52:19.3  31       
    2/06/2024  1:36PM
 results by Mtec Results        results posted at:  www.mtecresults.com